elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Dünya'nın İlk VR Tema Parkı |
SoReal

Çin dünyanın ilk sanal gerçeklik tema parkını açtı. SoReal (Çok Gerçek) adı verilen park gerçekten de adının hakkını veriyor. Özellikle sanal gerçeklik hayranlarının ilgisini çekecek detaylar haberimizde.A- A+
10.05.2017 tarihli yazı 5909 kez okunmuştur.
Hero ve House of Flying Daggers gibi filmlerin ve 2008 Pekin Olimpiyatları açılış törenin yönetmeni Zhang Yimou tarafından kurulan park gerçekten inanılmaz görünüyor. Park Pekin’de merkezi bir yerde, Tiananmen Meydanı’na sadece iki blok uzaklıkta bulunuyor. 3 bin metrekarelik alana kurulan park geçtiğimiz hafta hizmete girdi. Sekiz ana ürünü bulunan park, aynı zamanda dünyanın en büyük serbest dolaşım VR sistemine de ev sahipliği yapıyor. Parkta oyuncular geleceğe yolculuk yapabiliyor, uzaya uçabiliyor, canavarlarla savaşabiliyor hatta Uzay Yolu’na bile girebiliyor. Bunlar dışında sanal gerçeklik ortamında filmler ve eğitim deneyimleri de sunuluyor.
 

SoReal ekibi, sanal gerçekliği tekil bir deneyim olmaktan çıkarıp paylaşımlı bir deneyime dönüştürmeye odaklanmış durumda. Parktaki çok oyunculu sanal gerçeklik sisteminde 25 koltuk bulunuyor. Park açılalı sadece birkaç gün olmuş olmasına rağmen, önünde parlak bir gelecek bulunduğu açık. Geçtiğimiz yıl yapılan 60 günlük deneme döneminde park 6 bin ziyaretçi ağırladı. Her bir ziyaretçi, yarım günlük girişle ortalama 160 ila 230 dolarlık harcama yaptı. Tek deneyim için girenler ise 30 ila 40 dolarlık harcamada bulundu.
 

 

IDC, 2019 yılına gelindiğinde Çin’in sanal gerçeklik pazarında ABD’yi geçeceğini öngörüyor. Dünyanın en büyük sanal gerçeklik parkını inşa etmek kolay olmadı. Ancak bu sayede bu ortam herkes için erişilebilir hale geldi. Parkın karşılaştığı en büyük sorun, sanal gerçekliğin ne olduğunu bilmeyen insanların konuyu anlamasını sağlamak oldu.

Kendisini fütüristik bir yüksek teknoloji parkı olarak tanımlayan SoReal yakında Çin’in diğer şehirlerinde ve tüm dünyada yeni parklar açmaya hazırlanıyor.

 


Kaynak:

thememo.com

Anıl Gül Anıl Gül Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.