elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Amortisörden Elektrik Üretimi

Elektrikli otomobillerde enerji sorunu üzerine çalışmalar tüm hızıyla devam ederken Kayserili elektronik teknisyeni Ergün Karadurdu elektrik üretim yöntemlerine farklı bir bakış açısı getirdi "Amortisörden Elektrik Üretimi". Şuan da test aşamasında olan sistem ile ilgili bilgiler haberimizin devamında.A- A+
26.05.2013 tarihli yazı 13471 kez okunmuştur.
Küçük yaştan itibaren elektrik-elektroniğe ilgili olduğunu ifade eden 43 yaşındaki Kayserili elektronik teknisyeni Ergün Karadurdu şimdiye kadar birçok ürün geliştirmiş. 

En son geliştidiği ürün ise elektrikli araç piyasasını yakından ilgilendiriyor. Karadurdu yaptığı açıklamada, "Özellikle kendi otomobilim için nasıl yakıt tasarrufu sağlayabileceğimi düşündüm. Deneme- yanılma yönetmiyle 5 parçadan oluşan düzeneği önce kaba, sonra ise motor kısmına yerleşecek şekilde tasarladım. Ürettiğim motor koruma ve yakıt tasarruf yağıyla birlikte şu an dizel otomobilimde kullanıyorum ve yakıtta yüzde 35 tasarrufu elde ettim.


 
Ayrıca oto tamircileri için 6-24 volt gerilim ölçen kontrol kalemi ve buji test cihazı geliştirdim. 6-24 volt gerilim ölçen kontrol kalemi seri üretimde. Birçok evde güneş enerji sistemi var. Ancak, ben kendi geliştirdiğim sistemle suyu ısıtmaktan öte kaynatıyorum." şeklinde konuştu.


Elektrikli otomobilin en temel sorununun enerji sürekliliği olduğunu söyleyen Ergün Karadurdu, "Bunun içinde şu an test aşamasında olan elektrik üreten amortisör geliştiriyorum. Yani otomobilimizi çalıştırıp hareket ettiğimizde amortisörler, otomobilin ihtiyacı olan elektrik enerjisini büyük ölçüde kendisi üretecektir. Elektrikli otomobil, ihtiyacı olan elektrik enerjisini kendisi sağlayacaktır." dedi.

Kendine gereken desteğin verilmesi halinde geliştirdiği diğer ürünleri de piyasaya süreceğini söyledi.

 Test aşamasındaki sistemin gerçekten verimli olup olmadığı yapılan testler ve resmi kuruluşların vereceği belgelerden sonra belli olacak

►Kaynak
Ajanslar

İlginizi Çekebilir :  Yerli Elektrikli Araç | TORUK 
İlginizi Çekebilir :  Elektrikli Araç Şarj İstasyonları ve Özellikleri
Ozan Orkun Ozan Orkun Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.