elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Muhteşem Bir Bilgi Kaynağı :
Online Kütüphane

Bu veritabanları listesi sosyal ve beşeri bilimler, fen bilimleri, teknoloji, siyaset bilimleri, eğitim, tıp, dil ve edebiyat gibi konularda binlerce kitabı kapsamakta ve tam metin erişim sağlamaktadır.A- A+
22.01.2013 tarihli yazı 7511 kez okunmuştur.Bu veritabanları listesi sosyal ve beşeri bilimler, fen bilimleri, teknoloji, siyaset bilimleri, eğitim, tıp, dil ve edebiyat gibi konularda binlerce kitabı kapsamakta ve tam metin erişim sağlamaktadır. Dünya'nın en ünlü onlane kütüphane veritabanlarında binlerce kaynak bulunmaktadır.

Ebrary Academic Complete e-kitap

Ebrary veritabanı, sosyal ve beşeri bilimler, fen bilimleri, teknoloji, siyaset bilimleri, eğitim, tıp, dil ve edebiyat gibi konularda yaklaşık 85,000 kitabı kapsamakta ve tam metin erişim sağlamaktadır.

EBSCOhost

EbscoHost firmasının 20 veritabanını bu paketin içersinde bulabilirsiniz.Yukarıdaki erişim adresinden tüm veritabanlarını bir arada görebilir, arayüz dilini Türkçe olarak değiştirebilir, içerikler hakkında bilgilere ulaşabilir, ilgilendiğiniz veritabanlarını seçerek arama yapabilirsiniz.

Elsevier yayınevinin çıkarmış olduğu fen, mühendislik, tıp ve beşeri bilimler ile ilgili dergilere tam metin erişim olanağı sağlar.

iThenticate
iThenticate programı, makale, ödev, tez ve benzeri çalışmaları, internet, veritabanları ve bilgisayarımızdaki dökümanlarla karşılastırarak, aralarındaki benzerlik oranlarını hesaplar

Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) ve Instute of Electrical Engineers (IEE) organizasyonlarına ait 1950 yılından bu yana yayınlanmış olan bütün süreli yayın, konferans bildirileri ve Standartlara ait 976.857'i aşkın dokümana tam metin erişim imkanı sağlamaktadır.

Ovid - Lippincott Williams and Wilkins (LWW)

Ovid-LWW Veritabanı; Tıp, Sağlık Bilimleri ve Hemşirelik alanlarından 281'den fazla dergiye tam metin erişimi sağlamaktadır

Springer Veritabanı (Business & Economics ve Humanities, Social Science & Law) Arşiv Erişimi

Springer tarafından yayınlanan; Business & Economics ve Humanities, Social Science & Law koleksiyonlarına ait dergilerin,  1. cilt, 1. sayıdan 1996 yılı sonuna kadar tam metin erişim sağlamaktadır. Bu yayınlar (iki konu başlığına ait yayınlar) dışında aynı link üzerinde mevcut diğer yayınların arşivlerine ulaşılamamaktadır.

Taylor and Francis

Taylor ; Francis veritabanı; Tarım, Sanat , Kimya, Bilgisayar bilimi, Eğitim, Mühendislik ve teknoloji, Coğrafya, Sağlık bilimleri, Matematik, Sosyal bilimler, Fizik ve astronomi alanlarında  1110'den fazla dergiye tam metin erişim imkanı sağlamaktadır.

(Web of Science'ı kapsar): Science Citation Index Expanded (1980-present), Social Sciences Citation Indexes (1980-present) ve Arts & Humanities Citation Index (1980-present) atıf indekslerinin Web ortamında taranmasına imkan veren çok disiplinli bir veritabanıdır.

 
Osman Kemal Dağ Osman Kemal Dağ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.