elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Mühendis Adaylarına ARGE Tanıtımı |
IDC Bulut Bilişim ve Veri Merkezi Konferansı

Son yıllarıda teknolojinin çok hızlı ve yaygın bir şekilde gelişmesiyle işletmelerin ortalama veri kullanımı her 18 ayda bir ikiye katlandığı görülüyor. Başta güvenlik, maliyet, ulaşılabilirlik, kolay kurulum ve performans gibi pek çok avantajı sunan IDC Bulut Bilişim ve Veri Hazırlama Merkezi, bu bağlamda Ankara'da profesyonellerin bilgi paylaşımında bulunduğu konferans düzenledi.



A- A+
08.06.2013 tarihli yazı 14967 kez okunmuştur.

Mühendis Adaylarına ARGE Tanıtımı


Tubitak BİLGEM YTE tarafından Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 4. sınıf öğrencileri için tanıtım programı düzenlendi. Not ortalaması sıralamasıyla seçilen başarılı ilk 10 üniversitenin katıldığı programda açılış Enstitü Müdür Yardımcısı Mustada Başgün önderliğinde yapıldı. Ardından öğrencilere projeler, işe alım süreçleri anlatılarak enstitü çalışanları tarafından kurum tanıtımı ve yürütülen çalışmalar ile ilgiligi bilgiler aktarıldı. Enstitü Müdür Dr. Murat Kahraman Gündör tarafından makamında ağırlanan öğrenciler merak ettikleri sorulara ilgili bilgi alarak ilerideki çalışmalarına katkı sağlayabilecek projeleri yakından görme fırsatı elde ettiler.





Tübitak tarafından başlatılan iş süreçlerine ait uygulamaların birbirleriyle etkileşimli olarak tasarlanan entegre bilgi sisteminin oluşturulmasına yönelik T-YBS analiz çalışmaları BİLGEM YTE bünyesinde devam ediyor. Projenin ilk basamağında TÜBİTAK desteğiyle yürütülen programların yönetimi ile hazırlanan biimsel yayınların içerik ve basım sürecinin kontrolüne yönelik sistemlerin gelişmesi kararlaştırıldı.


Bir deiğer aşama olan burs ve proje programlarına ait süreç akışları proje personeli tarafından çıkarıldı. Bu kapsamda ARDEB, BİDEB ve TEYDEB ile şu ana kadar tamamlanan 12 toplantıda toplam 27 proje yürütücüsü ile görüşüldü. Analiz çalışmalarının sona ermesiyle sistemin mimari tasarımı yapılarak buna yönelik faaliyet gerçekleştirilecek.



 
Osman Kemal Dağ Osman Kemal Dağ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır



Aktif etkinlik bulunmamaktadır.