elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Tam Donanımlı Elektrik, Elektronik Mühendisi Nasıl Olunur ?

Elektrik, elektronik, bilgisayar, haberleşme sektörüyle uğraşan mühendis adayları ve mühendisler bu sorunun yanıtını merak ediyorlar. Donanımlı bir mühendis olmak için neler gerekir ? Kendimi nasıl geliştiririm diye sürekli düşünüyorsunuz, biliyoruz. Tam bu noktada bu yazı size yol gösterecektir.A- A+
23.02.2015 tarihli yazı 100520 kez okunmuştur.Çoğumuzun Bildiği Ancak Uygulamaya Gelince Yapmadığı Birkaç Önemli İpucu;
 

► Mühendislik eğitimi alırken eğer çalışmak için vaktiniz varsa kendinize ikinci bir alan belirleyin. Yabancı bir dil veya matematik, kimya, fizik gibi mühendisliği tamamlayacak bilimlerle ilgilenin.

► Üniversitedeki teorik bilginizi uygulamaya dökmek için, kulüp ve yarışma faaliyetlerine katılın. Başarılı projeler geliştirmek için proje ekibi oluşturun. Bunun bir çok örnekleri var; güneş enerjisiyle çalışan araç yarışmaları, robot toplulukları vs. bu tarz kulüplerde faaliyet gösterip geleceğiniz için artı bir referans oluşturmuş olacaksınız.

 


► Akademisyenler ile birlikte lisans projelerine ve araştırmalarına katılın. Projenizi üniversite sürecinize yayıp tamamlayabilirsiniz, aynı zamanda akademisyenler sayesinde de projenize destek bulabilir, sponsorluk hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

► Elektrik Elektronik Mühendisleri için oluşturulan organizasyonlara katılın. Ayrıca popüler enstitü gruplarına dahil olabilir iş verenlere CV'nizi ulaştırabilirsiniz. IEEE gibi grupların programlarına katılabilirsiniz.

 


► Elektrik elektronik sektörleri gelişmeler üzerine güncel kalmayı gerektirir. Bu sektör alanındaki kaliteli içerikleri yayın yapan kuruluşları takip edin (teknoloji haberleri, teknik makaleler, proje yarışmaları, fuar,seminer ve organizasyonlar, teknik yarışmalar, teknik eğitimler, teknik kütüphane, mühendislik yetkinlik sınavı, mühendis dikkat testi) ayrıca bu tarz dergilere abone olun. Yüksek lisans için finansman kaynağı bulmaya çalışın.

Unutmayın,  sadece derslere girmek ile mühendis olunmaz, tam donanımlı bir mühendis olmak istiyorsanız zamanın gerisinde kalmamalısınız.

 

Eğer bir mühendis yeteneğini kaybederse, sonu facia olabilir.


►İlginizi Çekebilir: Google ve Facebook'ta ÇalışmakKaynak :  JobSearch
Osman Kemal Dağ Osman Kemal Dağ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar