elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Hidroist |
İstanbul Üniversitesi Hidromobil Takımı

Hidroist, hidrojen ve İstanbul kelimelerinin kısaltılmış hali olup 2011 yılında kurulmuş bir yarış ekibidir. Ekibin şimdiye dek neler yaptığı, hangi ödülleri kazandığı hakkında detaylar yazımızda.A- A+
24.11.2015 tarihli yazı 9839 kez okunmuştur.
Hidroist ekibi; Elektrik&Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği ve Kimya Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden oluşmaktadır. Çalışmaları ise Sponsorluk Departmanı, Elektronik Departman ve Mekanik Departmanın koordineli bir şekilde çalışmasıyla yürütülmektedir.
 

 


Hidroist ekibi, 2012 yılından itibaren her yıl tasarladığı yeni bir araç ile Tübitak Alternatif Enerjili Araç Yarışları’na katılmaktadır. İlk yıl tasarlanan “Sigma” isimli araç ‘’En İyi Tasarım Ödülü’’ne layık görülmüştür. Tübitak 2014 ve 2015 Alternatif Enerjili Araç Yarışları’nda sırasıyla “Hidroist’14” ve “Hidroist’15”  isimli araçlar ile yarışı birinci tamamlayarak “Türkiye’nin En Verimli Hidrojen Enerjili Araçları’’nın tasarımını gerçekleştirmiştir.
 

 
►İlginizi Çekebilir: SOCRAT | ABU Dhabi Solar Challenge 2015


2015 yılından itibaren ise,  Shell firmasının organize ettiği Shell Eco-marathon yarışına katılmaktadır. İlk defa katıldığı 2015 yılında ‘Hydro1453’ isimli araçta Avrupa’nın/ Dünya’nın  en verimli 5. hidrojen enerjili aracını tasarlamıştır ve Avrupa 5. si olarak ülkesine dönmüştür. Ayrıca 2015 yılında Shell Eco-marathon yarışında Türk ekipleri arasında en iyi dereceye sahip ekiptir.
 
 Ekibin 2016 yılında hedefi ise, elde edilen tecrübeler ile birlikte Türkiye ve özellikle de Avrupa’da gerçekleştirilecek yarışlarda derecesini geliştirip en verimli hidrojen aracını üretmektir.
 
Hidroist 2015 yılı tanıtım videosu 
 


Ekibi web sitelerinden ve sosyal medyadan da takip edebilirsiniz:

 

 /Hidroist    @Hidroist
 


Kaynak:

►Hidroist
Mustafa Şirin Mustafa Şirin Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.