elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Temiz Enerji Günleri'ne Geri Sayım Başladı!

Alanında uzman kişilerin sunumları ve açık oturumlarıyla, ENERJİSA, SIEMENS, ABB, SCHNEIDER gibi sektörün önde gelen firmalarının da katılımıyla gerçekleşecek Temiz Enerji Günleri; yenilenebilir enerji, endüstri 4.0 ve inovasyon alanlarına ilgili herkesi 22 Mart tarihinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ne bekliyor.A- A+
18.03.2018 tarihli yazı 101456 kez okunmuştur.
Enerjiye olan talebin günden güne artışı, enerji üretiminde farklı kaynakların kullanımını zorunlu kılmıştır. Karbon kaynaklı üretim yerine yenilenebilir, sürdürülebilir ve daha temiz olan rüzgar, güneş, dalga ve jeotermal gibi enerji kaynaklarından üretim de önem kazanmıştır. Bu alanda insanların bilinçlenmesi ve fikir sahibi olması gerektiğini düşünen İTÜ Elektrik Mühendisliği Kulübü öğrencileri ilk olarak 2011 yılında Temiz Enerji Günleri'ni düzenlemiştir. O tarihten bu yana düzenli olarak gerçekleştirilen etkinliğe olan ilgi her geçen yıl artmaktadır. 
Temiz Enerji Günlerinin amacı akademisyenleri, sektörün önde gelen isimlerini, yatırımcı ve sanayicileri, öğrencileri aynı platformda bir araya getirmektir. Yatırımcıların sektördeki gelişmelerden ve beklentilerden haberdar olma fırsatı bulduğu etkinlikte, öğrenciler de okulda aldıkları teorik bilgilere sektörden temsilcileri dinleyerek güncel bilgiler de eklemektedir.
 
Temiz Enerji Günlerinde enerji politikaları hakkında geçmişten günümüze genel bir değerlendirme yapılmaktadır. Bu politikalar doğrultusunda yatırım yapılan alanlara değinilmektedir. Rüzgar ve güneş enerjisinin dünya ve ülkemiz açısından potansiyeli değerlendirilmekte, bu alandaki yatırımlara değinilmektedir. Aynı şekilde alternatif enerji kaynaklarıyla ilgili açık oturumlar düzenlenerek her türlü enerji kaynağı hakkında bilgilerin sunulacağı oturumda katılımcıların bireysel yorum yapabilmeleri hedeflenmektedir. Bunun yanı sıra, son yıllarda enerji denince akla ilk gelen kavramlardan biri olan enerji verimliliğine bir oturum ayrılmaktadır.
 
Bu sene sekizincisi düzenlenen Temiz Enerji Günleri, Bereket Enerji Üretim A.Ş. ana sponsorluğunda düzenlenmektedir. Alanında uzman kişilerin sunumları ve açık oturumlarıyla, ENERJİSA, SIEMENS, ABB, SCHNEIDER gibi sektörün önde gelen firmalarının da katılımıyla gerçekleşecek Temiz Enerji Günleri yenilenebilir enerji, endüstri 4.0 ve inovasyon alanlarına ilgili herkesi  22 Mart tarihinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ne bekliyor.

 
 
Mustafa Şirin Mustafa Şirin Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.