elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Siemens’in Güçlü Ethernet Switch'i ile Otomasyon ve Ofis Ağlarını Birbirine Bağlayın

Siemens, XR-500 ürün serisindeki güçlü Ethernet switchlerine bir yenisini ekledi: Scalance XR526-8C. Bu cihaz pek çok farklı ağ bileşenine uyumlu çalışıyor ve otomasyon ile ofis ağları arasında bağlantı kuruyor. Detaylar yazımızda.A- A+
14.12.2015 tarihli yazı 9359 kez okunmuştur.
Siemens, XR-500 ürün serisindeki güçlü Ethernet anahtarlarına bir yenisini ekledi: Scalance XR526-8C. Bu cihaz pek çok farklı ağ bileşenine uyumlu çalışıyor ve otomasyon ile ofis ağları arasında bağlantı kuruyor. İçinde 24 Gigabit port, iki adet 10 Gigabit port ve entegre ağ bölmelerinin olmasına karşın, Scalance XR526-8C Ethernet anahtarının yüksekliği sadece 44 mm; böylece kontrol kabininde önemli bir yer tasarrufu elde ediliyor. 10 Gbps için ayrılmış iki ek SFP slotu sayesinde cihazın performansı 44 Gbps’ye kadar çıkabiliyor. Fansız tasarım ve yedekli güç kaynağı yüksek düzeyde erişilebilirlik sunuyor. 19-inç raklara yönelik bu kısmen-modüler anahtar, üzerindeki Key-Plug ile Layer 3 anahtarlamayı destekliyor ve yüksek performanslı tesis ağlarında esnek bir şekilde kurulabiliyor. Kullanıcılar, kolay konfigürasyon ve diagnostik için bu anahtarı her türlü standart ağ yönetim sistemine (örneğin Sinema Server) ve TIA Portaline entegre edebiliyor.
 

Üzerinde bulunan sekiz adet kombo port, seçeneği sayesinde Scalance XR526-8C pekçok medya modül bağlanabilmektedir. Bu switch, tüm Scalance X switchlere ve ofis ortamındaki bütün standart ağ cihazlarına uyumlu çalışmaktadır.

► Scalance XR526-8C ile 44 Gbps’ye ulaşan yüksek performans 
► Kompakt tasarım ve bağlantılarda yüksek düzeyde esneklik
► Yedekli güç kaynağı sayesinde yüksek düzeyde erişilebilirlik
► Yüksek performanslı tesis ağları için Layer 3 anahtarlama 
► Ağ yönetim sistemleri aracılığıyla sadeleştirilmiş diagnostik ve konfigürasyon 


 
Siemens Scalance serisi bu yeni switch; Scalance XR524-8C, Scalance XR528-6M ve Scalance XR552-12M modellerini tamamlıyor. Scalance XR-500 ürün serisi, elektrikli ve optik hat, ring ve yıldız topolojilerinin konfigürasyonu için yüksek performanslı, tam ve kısmen-modüler Ethernet switchler sunuyor. Bu swtichler tesislerin farklı bölümleri ve dağıtık saha cihazları arasındaki iletişim ağını yönetmenin yanı sıra tesislerde yüksek düzeyde erişilebilirlik de sağlıyor.
 
1 Ocak 2015’den sonra üretilen Scalance XR526-8C ailesi beş yıllık garanti süresi ile tesislerin hizmetine sunulmaktadır.
 

Daha fazla bilgi için: www.siemens.com/x-500

 

Kaynak:
 
Mustafa Şirin Mustafa Şirin Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar