elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Vekmar’dan
"Sigaranın Gerçek Yüzü" Semineri

Vekmar; Türkiye Sigarayla Savaş Derneği iş birliği ile “Sigaranın Gerçek Yüzü” konulu eğitim seminerini gerçekleştirdi. Çalışanların yoğun katılımıyla gerçekleştirilen seminerde “Sigaranın Gerçek Yüzü” anlatıldı. Ayrıntılar haberimizde.A- A+
14.01.2016 tarihli yazı 7060 kez okunmuştur.
Vekmar; çalışanlarının yoğun katılımıyla “Sigaranın Gerçek Yüzü” konulu eğitim seminerini gerçekleştirdi. Türkiye Sigarayla Savaş Derneği iş birliği ile gerçekleştirilen seminerde “Sigaranın Gerçek Yüzü” anlatıldı.


 
Türkiye Sigarayla Savaş Derneği tarafından verilen seminerde “Sigara sağlığa zararlıdır" söylemi, topluma mal olmuş bir slogandır. Ancak, bu sloganın doğruyu ne ölçüde yansıttığı sorgulandığında, sigaranın gerçek etkilerini maskelemek ve sigarayı masum göstermek amacı ile uydurulan bir slogan olduğu anlaşılacaktır. Çünkü her yıl, sadece ülkemizde 115 bin, dünyada ise 5,5 milyon insan sigaradan dolayı erken yaşta hayata veda etmektedir. Yani "Her 6 saniyede 1 kişi sigara kurbanı olmaktadır” söylemiyle, sigaranın yol açtığı erken ölümler, trafik kazaları, iş kazaları v.b. tüm erken ölümlerin toplamından beş kat daha fazladır. Sigaranın da ülkemizin bir numaralı sorunu olduğu belirtildi.
 
Vekmar Kurumsal İletişim Yöneticisi Nuray ODABAŞ; tüm şirket çalışanlarını, tütün mamullerinin zararları hakkında bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve sigarayı bırakmalarına yardımcı olmak amacıyla, "Dumansız Hava Sahası” kampanyası çerçevesinde seminer düzenlediklerini, bireye ve topluma zararları bilimsel olarak açıkça kanıtlanmış tütün ürünlerinin etkilerinden tamamıyla korunabilmek amacıyla, bilinçlendirmenin devam edeceğini ve böylesine hayati öneme sahip bir projede kendilerine destek veren Türkiye Sigarayla Savaş Derneğine teşekkürlerini belirtti.


Kaynak :

►vekmar
Önder Eğer Önder Eğer Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır