elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
Artesis Teknoloji Sistemleri A.Ş. Tüm ürünleri Yazdýr

Artesis Teknoloji Sistemleri A.Ş.

A- A+
16.08.2013 tarihinden itibaren 9647 kez görüntülenmiþtir.


Sektör : Cihaz ve Ekipmanlar
Telefon : +90 262 6788860
Faks : +90 262 6788855
E-Posta : artesis@artesis.com
Web Sitesi : http://www.artesis.com.tr/

Artesis, NASA ve Pratt & Whitney ile birlikte, “Uzay Mekiği Ana Motoru” ve helikopter ve jet motorları için geliştirilen arıza analiz teknolojisini, 1999 yılından bu yana endüstriyel sistemlere uygulayan yerli bir Ar - Ge şirketidir.

Artesis, 1999 yılından bu yana  elektrik motorları için “Arıza Erken Uyarı Sistemleri ve Kestirimci Bakım Teknolojileri” geliştiren bir Türk firmasıdır. Artesis MCM teknolojisi ile elektrik motoru tarafından sürülen ekipman ve Alternatör / Jeneratör arızalarını sadece akım ve gerilim ölçerek aylar önceden tespit etmek ve  buna göre bakım planlaması yapmak mümkündür. 

MCM, Amerika Birleşik Devletlerinde yayınlanan Control Engineering dergisi tarafından dünyanın en iyi 40 ürünü arasında seçilmiştir,  TÜBİTAK-TUSIAD-TTGV Teknoloji Büyük Ödülü’nü kazanmıştır  ve son derece karmaşık olan kestirimci bakım faaliyetlerini kolaylaştırması sebebi ile 2007 yılında İngiltere’nin prestijli kurumlarından The Institution of Engineering (IET) tarafından “Technology Innovation” ödülüne layık görülmüştür. 
 


Artesis, ürün satışının dışında makina ve sistem imalatçılarına (OEM) teknolojisini lisans sözleşmeleri ile kullandırmakta bu sayede bu imalatçıların ürünlerinin piyasa değerinin artmasına da yardımcı olmaktadır. Şu anda İngiltere, Kore, Şili, Brezilya ve pek çok Türk firması lisans sözleşmeleri ile ARTESİS teknolojisini kendi ürünlerinde kullanmaktadır. 

MCM ürünleri Amerikan ve İngiliz Deniz Kuvetleri’ne ait gemilerde, nükleer santrallerde, petrol ve gaz endüstrisinde, enerji tesislerinde, su şebekelerinde, demir çelik,otomotiv ve otomotiv yan sanayi başta olmak üzere hemen hemen tüm sektörlerde kullanılmaktadır. 

Artesis teknolojisinin ilk uygulamaları ABD’de uzaya mekiği ana motoruna, helikopter ve uçak motorlarına, NASA, ABD Ordusu, Pratt & Whittney desteği ile yapılmıştır. Türkiye’de de elektrik motorlarına uygulamalar Arçelik tarafından desteklenerek yapılmıştır.

Artesis ürünleri ve teknolojisi tüm dünyada Artesis patenti ile satılmaktadır. 2010 yılının ikinci yarısından itibaren General Elektrik, Artesis ürünlerini kendi markası altında tüm dünyaya satmaya başlamıştır. Artesis Teknoloji Sistemleri A.Ş., General Elektrik’in yatırım yaptığı bir Türk Ar – Ge firmasıdır.

 

Vizyonumuz 

Teknolojik üstünlüğümüzü koruyarak ve kaliteden ödün vermeden, önümüzdeki 10 yıl içerisinde kestirimci bakım alanında dünyadaki en karlı ve en iyi şirketi olmak.

 

Misyonumuz

Yüksek teknolojiye sahip, yenilikçi ve yüksek kalitede kestirimci bakım cihazları geliştirerek ve bu cihazları satış ve pazarlama, üretim ve satış sonrası destek alanlarında yapacağımız stratejik ortaklıklarla tüm dünyada satışının gerçekleştirilmesi.

 

Değerlerimiz

Müşteri odaklı hizmet sunma anlayışı ve sürekli müşteri memnuniyeti ...

Ürünler ve Hizmetler

► Aksesuarlar

► Hizmetler

► OEM