elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı Ankara'da Yapılıyor

4 – 5 Ekim 2012 tarihlerinde Congresium Ankara Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapılacak 5. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’na (EIF), Amerika Enerji Bakan Yardımcısı Daniel PONEMAN ve Suudi Arabistan Petrol Bakanı Ali İbrahim AL- NAİMİ’ nin de aralarında olduğu; dünyanın önde gelen enerji sektörü karar alıcıları, uzmanları, özel üst kurulları, özel sektör temsilcileri ve CEO ları katılacak.A- A+
26.09.2012 tarihli yazı 9165 kez okunmuştur.
4 – 5 Ekim 2012 tarihlerinde Congresium Ankara Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapılacak 5. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’na (EIF), Amerika Enerji Bakan Yardımcısı Daniel PONEMAN ve Suudi Arabistan Petrol Bakanı Ali İbrahim AL- NAİMİ’ nin de aralarında olduğu; dünyanın önde gelen enerji sektörü karar alıcıları, uzmanları, özel üst kurulları, özel sektör temsilcileri ve CEO ları katılacak.
 
Ankara'yı küresel anlamda bir cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlayarak yola çıkan ve Enerji alanında dünyada sayılı etkinlikler arasına girmeyi başaran “Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı” 04-05 Ekim 2012 tarihlerinde Global Enerji Derneği tarafından düzenleniyor. Açılışını T.C. Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın yapacağı “Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı” Türk ve yabancı enerji ve iş dünyasının önemli isimlerini Ankara’da ağırlayacak.
 
Açılışını Enerji Bakanımız Taner Yıldız’ın yapacağı kongrenin başkanlığını ise Bakanlık Müsteşarı Sayın Metin Kilci yapıyor. Uluslararası katılımcıları arasında; Amerika Enerji Bakan Yardımcısı Daniel Poneman, Suudi Arabistan Petrol Bakanı Ali İbrahim Al-Naimi, Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Doğal Kaynaklar Bakanı Sayın Ashti Hawrami, Suudi Arabistan Kral Abdullah Şehri Nükleer ve Yenilenebilir Enerji Başkanı Sayın Dr. Hashim Yamani, CANDU Bölge Başkan Yardımcısı Sayın John Saroudis, Avrupa Yatırım Bankası Türkiye Başkanı Sayın Michael Davey de bulunuyor.
 
Türkiye ise zirvede; Bakan Taner Yıldız’ın yanı sıra; Bakan Yardımcısı Sayın Hasan Murat Mercan, Uluslararası Enerji Ajansı Baş Ekonomisti Sayın Fatih Birol, TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Sayın Mahmut Mücahit Fındıklı, , EPDK Başkanı Sayın Hasan Köktaş, Enerji Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları, İlgili tüm Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve özel sektör temsilcileri tarafından temsil edilecektir.
 
Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’nın bu yılki programında konu başlıklarının bazıları ise şöyle; “2013 Dünya ve Türkiye Enerji Görünümü”, “Global Ölçekte Enerji Ekonomisi”, “Enerji ve Dış Politika; Türkiye’nin Bölgedeki Rolü”, “Yenilenebilir Enerji Yatırımlarının Finansmanı”, “Lisanssız Elektrik Üretimi”, “Türkiye’de Elektrik Üretim ve Dağıtım Özelleştirmelerinin Değerlendirilmesi”, “Hidroelektrik Santral Yatırımları ve HES Teknolojileri”, “Güneş Enerjisi Üretim Yatırımlarında Son Durum Lisans Süreci”, “Rüzgar Santrali İşletme ve Lojistik Sorunları, Yatırım Ortamı Değerlendirmesi”, “Uluslararası Doğalgaz Projeleri ve Türkiye’nin Bölgedeki Rolü”, “Türkiye’de Petrol ve Doğalgaz Arama ve Üretim Yatırımları”, “Türkiye’nin Yurtdışı Petrol ve Doğalgaz Yatırımları”, “Irak’da Petrol ve Doğalgaz Arama ve Üretim Yatırımları”, “Doğalgaz ve Petrol Dağıtımları”.
Mehmet Cem Ateş Mehmet Cem Ateş Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırGÜNÜN FİRMASI