elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Akıllı Uygulamalar Şimdi de Tıp Sektörüne Hizmet Ediyor

Akıllı uygulamalar son yıllarda hayatımızda hızla yer almaya başladı. Şimdi de geliştirilen uygulamalar sayesinde cerrahlar için ameliyat öncesi uygulama imkanı doğdu.A- A+
06.06.2013 tarihli yazı 12084 kez okunmuştur.
Teknoloji tüm hızıyla hayatımızı etkilemeye devam ediyor. Özellikle son yıllarda akıllı telefonlar ve tabletler hayatımızda iyice yer almaya başladı. Bu cihazlardaki uygulamalar tıptan, eğlenceye, eğitimden üretkenliğe kadar bir çok kategoride seçenekler oluşturmakta. Son olarak cerrahlar tarafından bir uygulama son dönemin en popüler uygulamalarından biri olmayı başardı. 
 

►İlginizi Çekebilir: Akıllı Telefon ile Çalışan Arabalar


Yukarıda görüleceği gibi uygulama cerrahlar için ameliyat öncesi güzel bir uygulama sahası sağlıyor. Londralı 4 cerrah tarafından geliştirilen uygulama, 6 aydan daha kısa bir sürede 80000'den fazla indirildi.  Uygulamanın bir amacı da genç cerrah adaylarına eğitim sağlamak. Birçok cerrah ilk deneyimlerini bu uygulama üzerinde gerçekleştiriyor. Önümüzdeki dönem de uygulamanın iki hedefi var. Biri daha üst seviye bir uygulama yaratabilmek, diğeri ise eğitimlerde resmen yer almak. Daha da önemlisi uygulama sayesinde hasta bizzat ameliyat öncesi nasıl bir işleme tabi olacağını görüyor. Bu hem hastayı rahatlatırken hem de hasta-doktor ilişkisinin kurulmasına yardımcı oluyor. 

Aşağıdaki videoda uygulama ile bilgi alabilirsiniz.
 

►İlginizi Çekebilir: Suda Eriyen Elektronik BileşenlerKaynak


►BBC News
Mehmet Cem Ateş Mehmet Cem Ateş Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.