elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Apple Samsung Savaşında Yeni Dönem

Samsung Apple'a karşı Amerikan Ticaret Mahkemesinde yeni bir dava kazandı. Buna göre bazı iPad ve iPhone modelleri yasaklanabilir.A- A+
05.06.2013 tarihli yazı 11156 kez okunmuştur.
Apple ve Samsung arasında patent davaları dünyanın tamamını sarmış durumda. Avusturalya'dan Güney Kore'ye  bir çok yerde devam eden davaların bu kez de Amerika ayağı sonuçlandı. Amerikan Ticaret Komisyonu bazı Apple ürünlerinin Samsung'un patent haklarını ihlal ettiği sonucuna vardı ve bu ürünlerin Amerika'ya girişini yasakladı. 
 

►İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy S4
En son Samsung kaybettiği 1 milyar dolarlık davayı, tırlar dolusu 50 centlerle Apple'a ödemişti.


 

►İlginizi Çekebilir: Apple Akıllı Ayakkabı


Peki Hangi Ürünler'de İhlal Tespit Edildi?

Aslında ihlal görülen teknoloji 3G bağlantısında aynı anda bir çok himeti veren bir teknoloji. Buna göre aşağıdaki Apple ürünlerinde sınırlama getirildi.

►iPad 2 3G
►iPhone 4
►iPad 3G
►iPhone 3GS


Apple'ın İtiraz Hakkı

Apple duruma en kısa sürede itiraz etmeyi planlıyor. Hatta konunun Obama'ya iletildiği gelen haberler arasında. Çünkü Obama Amerikan Ticaret Komisyonu'nun kararlarını 60 gün içinde yok sayabilir. Hemen belirtelim Amerikan başkanları bu haklarını çok çok nadiren kullanıyor.


2013'ün ilk çeyreğinde satış rakamları Apple'ın Samsung karşısında bir hayli geride kaldığını gösteriyor. Sizce endüstride bir devrime neden olmuş  Apple için sonun başlangıcı başladı mı?İlginizi Çekebilir: Samsung Kırıkkale YatırımıKaynak:


►Cnet.com
Mehmet Cem Ateş Mehmet Cem Ateş Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.