elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Pelsan Aydınlatma Yıldız Teknik Üniversitesi'ne Aydınlatma Laboratuarı Kurdu

Aydınlatma sektörünün öncü üreticilerinden Pelsan Aydınlatma, Yıldız Teknik Üniversitesi ile yaptı işbirliği ile aydınlatmanın geleceğini bilimle şekillendiriyor. Yapılan iş birliği çerçevesinde Türkiye'nin en modern aydınlatma laboratuvarlarından biri Yıldız Teknik Üniversitesi'ne kuruldu.A- A+
10.05.2013 tarihli yazı 16322 kez okunmuştur.

Aydınlatma sektörü içinde en fazla istihdam yaratmanın yanısıra, son yıllarda önemli projelere de imza atan Pelsan, müşterilerine sorunsuz hizmet ile tasarruf ve yeşil çevrenin yanısıra, Arge ve eğitime destek çalışmalarını da artarak sürdürüyor.
 

Aydınlatma konusunun üniversite ders müfredatlarında yeterince yer almaması, mevcut aydınlatma laboratuvarlarının yeterli olmamasından yola çıkan Pelsan Aydınlatma, okullardaki laboratuvarların genişletilmesi ve uygulamasını görev edindi. Pelsan Aydınlatma, “Eğitime destek” projesi kapsamında bu misyonla üniversitelere aydınlatma laboratuarları kurulmasını sosyal sorumluluk projesi olarak üstlenip ilk çalışmalarını kısa bir süre önce protokolünü oluşturdukları Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde gerçekleştirdi.

 

Pelsan Aydınlatma Yıldız Teknik Üniversitesi Aydınlatma LaboratuvarlarıPelsan Aydınlatma Yönetim Kurulu Üyesi Yurdem Göğüş Çoruhlu, Aydınlatma laboratuarı kurma amaçlarının öğrencilerin aydınlatma konusunu daha iyi öğrenerek mezun olması, bu konudaki yetkin mühendis sayısının artmasıyla sektördeki bilgi birikiminin de artması inancını taşıdığını söyledi. Çoruhlu, kurulacak laboratuarı mühendis adaylarının aydınlatmayı uygulamalı olarak öğreneceğine ve bu konuda bilgi sahibi olarak mezun olmanın yanısıra çalışmalarına da teşvik olacağına inandığını belirtti.

 

Pelsan Aydınlatma - Aydınlığın MimarıKısa bir süre önce Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İsmail Yüksek, Elektrik Elektronik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Celal Kocatepe, Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr.Muğdeşem Tanrıöven ve değerli öğretim üyeleriyle birlikte imzalanan protokol kapsamında laboratuar içinde yer alan ürün ve cihazlar da şöyle belirlendi: İç ve dış mekan aydınlatma armatürleri, LED komponentler, lambalar, sensörler, stroboskobik etki ölçüm cihazı, ışık kaynaklarının çeşitli karekteristiklerini ölçmek için Ulbricht küresi, çeşitli güç kaynakları, ölçüm aletleri ve demolar.


2013 senesinde önemli projelerinin özellikle eğitim alanında artarak devam edeceğini söyleyen Yurdem Göğüş Çoruhlu, önümüzdeki günlerde aynı proje işbirliği içinde oldukları Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü ile de protokol imzalandığını ve benzer bir aydınlatma laboratuarını Kocaeli Üniversitesine de kazandıracaklarını belirtti.

 

 

►Sosyal Medya'da: facebook.com/PelsanAydinlatma

.Pelsan Aydınlatma Laboratuvarları Açılışı Yıldız Teknik Üniversitesi

►Elektrik Port Sektör Rehberi: Pelsan Aydınlatma

Mehmet Cem Ateş Mehmet Cem Ateş Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır