elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Sorularımıza Eğlenceli Cevaplar Veren Sihirli Top

Bir oyuncak top düşünün ki sorduğunuz her soruya bir cevabı olsun. Hayatımızdaki birçok sorulara cevap aramak ya da tahminde bulunmak için eğlenceli bir yol gibi gözüküyor. Sizi eğlendirebilecek bir alet olan sihirli top şimdi dijital sihirli top olarak daha da geliştirildi ve daha fazla soruya daha çok çeşit cevap veriyor.A- A+
07.08.2013 tarihli yazı 13710 kez okunmuştur.
Şansınızı sizin sorularınıza cevap veren bir dijital topla deneyin. “ Magic 8 ball” adını almış tabirimizle sihirli top size evet veya hayırı çeşitli yollarla cevap veren eğlenceli vakit geçireceğiniz bir tür oyuncaktır.  İlk yapılan sihirli topta 20 çeşit cevap vardı. Bunlardan 10 tanesi pozitif, 5 tanesi belirsiz ve 5 tanesi negatifti. Verdiği her cevap; mavi sıvının içinde yüzen 20 taraflı bir zarın yüzünde yazılıdır. Topa, cevabı evet veya hayır olacak şekilde soru sorduktan sonra topu çevirirseniz size her zaman rastgele bir cevap gösterecektir. Hayatımızdaki birçok sorulara cevap aramak ya da tahminde bulunmak için eğlenceli bir yol gibi gözüküyor. Fakat birkaç eksiği var. Bu yüzden Jason Poel Smith’in yaptığı yeni dijital ekranlı bir sihirli topun nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğiz.

 
 

Poel Smith bu top üzerinde bazı değişiklikler yaptı. Günümüz tabiriyle falcılık yapan yeni bir sihirli topun dijital versiyonunu yapmak için dijital fotoğraf ekranı, kesme aleti ve yapıştırıcı kullandığı “Instructables Project” adındaki projesini tanıttı.

Sihirli topun yeni versiyonunda aletin içini açıp bakabilmemiz için bazı özellikler getirilmiş. Topu açıp içinde ne olduğuna bakmak için plastikler kullanılmış ve bunlar topun iki kapağını birbirine tutturması için yapıştırıcıyla yapıştırılmış şeklinde. İçindeki dijital kısmı görmek için başka bir engel konulmamış.


 

 


Sihirli topun içindekileri inceledikten sonra tekrar monte etmek için ise ilk önce dijital fotoğraf ekranını topun içine yerleştirmek gerek. Tabi ekranı yerleştireceğiniz yere ekranın dışardan tetiklenmesi için tuş takımlarının dışarıyla bağlantısı aşağıdaki videoda da göreceğimiz gibi küçük çubuklarla sağlanıyor. Küçük çubuklar dijital ekranın tuş kısımlarına yapıştırıcıyla yapıştırılıyor. Topun tuşlarına uzanan çubuklar için kesilen girişler resimleri değiştirmek ve pili şarj etmesi için kullanılıyor ki tuşlara dışardan basabilelim.

Poel Smith’in bize sunduğu bu eğlenceli oyuncakta 60 çeşit cevap var. “Bir daha sor”  ve “Büyük olasılıkla” gibi  eğlenceli alternatiflerle değiştirilebileceği gibi ekranda beliren resimler de değiştirilip daha eğlenceli hale gelebilir.
 
 
Dijital sihirli topun nasıl yapıldığını daha detaylı bir şekilde aşağıdaki videomuzdan izleyebilirsiniz.
 
Kaynak
 

news.cnet.com

Çağın Özçivit Çağın Özçivit Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.