elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Norveç Şirketi Hızlıca Kan Analizi Gerçekleştiren Cihaz Geliştirdi.

Artık kan analiz merkezlerinde sıra bekleme derdine SON. Norveç şirketi SpinChip hızlı ve geniş çaplı kan analizleri yapabilen bir ürün geliştirdi.A- A+
06.11.2012 tarihli yazı 8441 kez okunmuştur.
SpinChip denilen cihazın haznesine kan doğrudan doğruya hastanın parmağından küçük analitik bir mikrosantrifüj içinde yongaya   yerleştirilir. Yonga içinde, kuru ve sıvı bileşenler ayrılır. Pompalara ve vanalara gerek kalmadan küçük kanallardan reaksiyonlar bir dizi başlatılır.

Bir açıklamaya göre, mevcut çözümler sınırlı birikime sahiptir ve bazen güvenilmez. SpinChip ise daha geniş bir yelpazede hızlı analizler gerçekleştirmek için güçlü bir potansiyele sahiptir. Böylece bu analitik teknoloji bioanalitik laboratuvarlarında, hastane acil servislerinde, hastane bakım ünitelerinde ve  muayenehanelerde taşınabilir bir araç olarak satışa sunulacaktır.

Bu teknoloji, Stig Morten Borch tarafından icat edilmiştir. Borch, bağımsız araştırma kuruluşu SINTEF'de üst düzey uzman bir bilim adamıdır. Norveç FORNY Programı Araştırma Konseyi fonları ve SINTEF finansman yardımıyla ticarileştirilmesi için geliştirilmiştir. 


SpinChip üzerinde geliştime çalışması - iki patent ile SINTEF lisanslıdır - 2015'e kadar devam eder.
Kaynak : theengineer


Osman Kemal Dağ Osman Kemal Dağ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.