elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Birleşik Devletler'de Üretilen İlk Arduino kartı |
Arduino Tre

Arduino geliştiricileri 1 GHz Sitara AM335x işlemci sayesinde Arduino Leonardo ya da Arduino Uno'dan yüz kat daha yüksek performansla çalışabilecek olan Arduino Tre 'yi geliştirdi. Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilen ilk Arduino kartı olan Arduino Tre, bu performansı ile daha gelişmiş Linux destekli uygulamaların kapısını aralıyor.A- A+
18.10.2013 tarihli yazı 10201 kez okunmuştur.
Arduino geliştiricileri 1 GHz Sitara AM335x işlemci sayesinde  Arduino Leonardo ya da Arduino Uno'dan yüz kat daha yüksek performansla çalışabilecek olan Arduino Tre 'yi geliştirdi. Birleşik Devletlerde üretilen ilk Arduino kartı olan Arduino Tre, bu performansı ile daha gelişmiş Linux destekli uygulamaların kapısını aralıyor.
 
İlginizi Çekebilir: Arduino ile Melodi Geliştirmek
 
Arduino Tre iki Arduino'nun birleşimi aslında; Sitara işlemcili, Linux tabanlı bir Arduino'ya ek olarak tamamen AVR tabanlı bir Arduino ile Arduino yazılımına ayrı bir güç katıyor. Arduino Tre 'nin bünyesinde AVR Arduino'nun bulunması ile geliştiriciler Arduino Tre'de önceki Arduino shield'lerinin kullanımına izin vererek Arduino Tre'yi üç boyutlu yazıcı, bina ve aydınlatma otomasyonları, telemetri mufu ile yakındaki sensörlerden kablosuz olarak bilgi toplama ve diğer ana bilgisayar denetimlerinin yanısıra gerçek zamanlı işlemleri gerçekleştirebilecek yüksek performanslı programların kullanılmasına imkan sağlıyor.

 
 


 
Ayrıca, Arduino Tre Arduino ile BeagleBoard.org kurumunun yakın işbirliğinin kısmi bir sonucu olarak ortaya çıktı. Bu açık donanımın öncüleri açık kaynak gelişimini hırslandırıyor ayrıca sanatçı, tasarımcı ve elektronik hobi ile uğraşan insanların ulaşabileceği teknolojiyi sunuyor. Arduino Tre ; Arduino ve BeagleBoard.org' un deneyimleri ile tasarlandı ve iki topluluğun özellikleri bir kartta birleştirildi. Arduino Tre'nin 2014 ilk baharında satışa sunulması bekleniyor.
 
► Arduino Video Ders: Mesafe Sensörü ile Proje GeliştirmeTeknik Özellikleri
 
Mikroişlemci: Atmel ATmega32u4Clock
Hız: 16 MHzFlash
Bellek: 32 KB (ATmega32u4)
SRAM: 2.5 KB (ATmega32u4)
EEPROM: 1 KB (ATmega32u4)
Dijital I / O Pins (5V logic): 14
PWM Kanalları (5V logic): 7
Analog Giriş Kanalları: 6 (plus 6 multiplexed on 6 digital pins)
İşlemci: Texas Instrument Sitara AM3359AZCZ100 (ARM Cortex-A8)
Saat Hızı: 1 GHz
SRAM: DDR3L 512 MB ​​RAM
Ağ: Ethernet 10/100
USB bağlantı noktası: 1 USB 2.0 device port, 4 USB 2.0 host ports
Video: HDMI (1920x1080)
Ses: HDMI, stereo analog ses giriş ve çıkış
Digital I/O Pinleri (3.3V logic): 12
PWM Kanalları (3.3V logic): 4
MicroSD kart
LCD expansion connector
 


Kaynak: 
►Arduino.cc


 
Emre ARSLAN Emre ARSLAN Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.