elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

ATAK Helikopterleri ilk satışını gerçekleştirdi.

TAI, Azerbaycan için 60 ATAK üretecek.Azerbaycan ordusunun verdiği siparişin maliyetinin ise 3 milyar doları bulacağı belirtiliyor.A- A+
05.02.2013 tarihli yazı 45748 kez okunmuştur.


 

ATAK iHALEYİ KAZANDI


Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAI), Azerbaycan silahlı kuvvetleri için 60 adet T-129 Atak helikopteri üretecek. Azeri Trend Haber Ajansı'nın haberine göre, verilen siparişin bu yıl seri üretimine başlanacak. Haberde TAI, Güney Afrika yapımı Ah-2 ve Rusya yapımı Mi-28 Havoc helikopterlerini geride bırakarak, helikopter ihalesini kazandı.


HELEKOPTERLERİN MALİYETLERİ 3 MİLYAR DOLAR


İhaleyi kazanan TAI, Azerbaycan için 60 adet T-129 ATAK helikopteri üretecek. Azerbaycan ordusunun verdiği siparişin maliyetinin ise 3 milyar doları bulacağı belirtiliyor. ATAK helikopterleri, saatte 300 kilometre hıza ulaşabiliyor, her türlü hava koşullarında, gece ve gündüz uçuş yapabiliyor.
 

ATAK BAŞTACI

Helikopterin en önemli birimi olarak kabul edilen görev bilgisayarı da yerli üretim olacak. Türk-İtalyan ortak yapımı Atak saatte 300 kilometre hıza ulaşabiliyor; her türlü hava koşullarında, gece ve gündüz uçuş yapabiliyor.

Dünyada kendi sınıfında "en etkin taarruz helikopteri" olma unvanına sahip T129 Atak helikopteri, çok amaçlı görevlere uygun olarak, en modern elektronik harp gereçleriyle entegre edildi.

Güney Kore'nin helikopter ihalesinde de ilk üçe kalan ATAK helikopterlerinin Birleşik Arap Emirlikleri, Malezya, Pakistan ve Ürdün'e de ihracı hedefleniyor.


Kaynak : Azeri Tv
Osman Kemal Dağ Osman Kemal Dağ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.