elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

3D Baskı ve Özel Efektler |
Geleceğin Teknolojisi

IRON MAN tarzı 3D filmlerde kullanılan efektler ve materyaller nasıl mı elde ediliyor? Cevabımızı bu haberimizde bulabilirsiniz.A- A+
04.11.2012 tarihli yazı 20631 kez okunmuştur.
Cinemagic, bu film dünyasında hayata gelebilecek inanılmaz şeyleri tanımlamak için kullanılan bir terimdir. “Beauty and the Beast” deki Jean Cocteau'nın yüzen mumlarından, “Lord of the Rings" Peter Jackson’s büyük ordularına bir çok özel efektle film müdavimlerinin yaşamlarına benzemeyen bir çok dünya erişimine izin vermiştir.

Proto 3000 haberinde "Robert Downey Jr,  İlk IRON MAN filmindeki IRON MAN'ın takım elbisesindeki manevra kabiliyeti için tedirgindi ve rahatsızlıktan şikayet etti.Ancak bu durum, dünyaca ünlü özel efekt şirketi Legancy Effects'in Objet Eden 3D printer'ı satın almadan önceydi."

Yazının devamında, "3D lazer tarayıcı kullanarak IRON MAN'ın tüm beden kostümü ve kaskı oluşturuldu... Downey Jr. vücut taramasından sonra STL and CAD dosyaları oluşturuldu."

İşlemi tamamlamak için, filmde hassas modelleri Objet Eden 3D yazıcı dayanıklı ve hızlıca yazdırmak adına kullanılmıştır. Tabaka tabaka, Downey'in özel takım elbiseleri Objet tarafından inşaa edilmiştir.

Ve şimdi, 3D baskılama yapılmış kostümün olduğu fragmanı gözlerinizin önüne seriyoruz.


 

3D Baskı Makinesi Kullanılan Bir Film :   IRON MAN 3

 Yakın geçmişte bu işler CGI teknikleri kullanılarak yapılırdı ama şimdi  özel efekt dünyasındaki izlenimi,3D baskılama yapıyor.

 

3D Baskılama Nasıl Mı Gerçekleşiyor ?

 

Kaynak :

engineering.com
 
 
Osman Kemal Dağ Osman Kemal Dağ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.