elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YTÜ'de enerji rüzgarı esecek!

Yıldız Teknik Üniversitesi Rüzgar Enerjisi Kulübü, 26 Aralık Pazartesi günü Güneş Rüzgar Enerjisi Teknolojileri Öğrenci Semineri düzenliyor.A- A+
01.01.2012 tarihli yazı 6465 kez okunmuştur.


Dünyada, hızla gelişmekte olan teknolojilerin başında yenilenebilir enerji teknolojileri gelmektedir. Ülkelerin yenilenebilir enerji potansiyelleri göz önüne alındığında, bu alandaki gelişmelerin ve çalışmaların önümüzdeki yıllarda daha da artacağı öngörülebilir. Söz konusu bu potansiyelin büyük çoğunluğunu da güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi oluşturmaktadır.

Buradan yola çıkarak; Rüzgar Enerjisi Kulübü tarafından düzenlenecek olan “Güneş ve Rüzgar Enerjisi Teknolojileri Öğrenci Semineri”, güneş ve rüzgar enerjileri üzerine çalışmalar yapan öğrencileri, projelerini veya tezlerini sunmak üzere bir araya getiren bir platform oluşturuyor. Seminerde; 6 farklı kurum ve kuruluştan 12 konuşmacı öğrenci, çalışmalarıyla ortak bir paylaşım oluşturacak, yapılan çalışmalar daha geniş bir kitleye ulaştırılacaktır. Konferans Salonu önünde oluşturacağımız fuaye alanında, konuyla ilgilenen kurum ve firmaların stantlarında sektörü tanıyacak, ikramlarımızla gün boyu keyifli ve bilgi dolu bir seminer yaşayacaksınız.TARİH:  26 Aralik 2011 – PazartesiYER:  Elektrik-Elektronik Farkültesi Konferans Salonu - Yildiz Teknik Üniversitesi Davutpaşa KampüsüSAAT:  10.30 – 16.30SEMİNER PROGRAMI VE AFİŞ İÇİN: www.ruzgarenerjisikulubu.comKATILIM:  Herkese Açık – ÜcretsizİLETİŞİM:  cinar.topaloglu@ruzgarenerjisikulubu.com                   onur.yildirim@ruzgarenerjisikulubu.com                                  RÜZGAR ENERJİSİ KULÜBÜ Aktif etkinlik bulunmamaktadır.