elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Pelsan Aydınlatma ile Ekonomiye Yakından Bir Bakış

Aydınlatma sektöründe Türkiye'nin sayılı yerli üreticileri arasında yer alan Pelsan Aydınlatma, 9 yıldır düzenlediği “Ekonomi Semineri” ile bayilerini yeni yıla hazırladı.A- A+
01.01.2012 tarihli yazı 7645 kez okunmuştur.


Pelsan Aydınlatma, geleneksel olarak düzenlediği Ekonomi Semineri’ni 9. kez 24 Aralık 2011 Cumartesi günü Sheraton Maslak Otel, İstanbul’da düzenledi. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen bayileri ve Pelsan çalışanlarını bir araya getiren seminer tüm gün sürdü. 

Prof. Dr. Kerem Alkin’le 2002 yılından beri düzenlenen Pelsan Ekonomi Seminerleri’nin bu yılki konusu “2010 Yılının Ekonomik Açıdan Değerlendirilmesi ve 2011’e Bakış” idi. Prof. Alkin’in 2011’de Türkiye ve Dünya ekonomisindeki muhtemel gelişmeleri değerlendirdiği seminerde bayiler; Dolar, Euro ve TL paritelerinin yıl içindeki seyri, yılsonu enflasyon beklentisi, IMKB ve Altın fiyatları, hammadde fiyatları, ithalat – ihracat dengesi, ekonomik büyüme beklentileri gibi birçok alanda bilgi sahibi oldular ve sorularına yanıt buldular. 

Prof. Dr. Kerem Alkin’in sunumu öncesinde, Pelsan Aydınlatma Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Göğüş aydınlatma sektörünü ve Pelsan Aydınlatma’nın 2012 stratejilerini değerlendiren bir konuşma yaptı. Pelsan Aydınlatma’da satıştan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapan Yiğit Göğüş’ün Dünya ve Türkiye’de aydınlatma sektörünü detaylı olarak inceleyen bir sunum yapması oldukça ilgi çekerken, Pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcısı Yurdem Göğüş Çoruhlu ise 2011 yılında Pelsan Aydınlatma’nın pazarlama faaliyetlerini bayilerle paylaştı ve 2012 planlarını anlattı. Sunumunun sonunda bayilerine Pelsan ile ilgili çeşitli sorular yönelten Göğüş Çoruhlu, yanıtlarını elektronik oylama yöntemi ile alarak, birinciye bir notebook hediye etti.