elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

SDÜ Öğrenci Proje Pazarı Daveti |
Süleyman Demirel Üniversitesi

Ar-Ge ve İnovasyon bilincinin yaygınlaşması, proje hazırlama ve geliştirme kültürünün oluşması, örnek projelerin sergilenmesi ve ödüllendirilmesi, finansman ve altyapı sıkıntısı ile gerçekleştirilemeyen önemli projelerin ilgili kişi ve kuruluşlar ile hayata geçirilebileceği ortamların oluşturulması amacıyla SDÜ Geleneksel Bilim ve Bahar Şenlikleri kapsamında ÖĞRENCİ PROJE PAZARI düzenlenecektir.A- A+
05.04.2013 tarihli yazı 11267 kez okunmuştur.
Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan “ÖĞRENCİ PROJE PAZARI” üniversitemizin bilgi üretimine bakış açısına paralel olarak, birçok alanda öğrencilerimizin kazanması hedeflenen, fikir ve beceriler doğrultusunda mevcut araştırma potansiyelini, araştırma alt yapısını ve iç sinerjiyi arttırmak amacıyla yapılmaktadır.


Süleyman Demirel Üniversitesi sahip olduğu bilgi, teknik ve teknolojik altyapısı sayesinde bölgesinde yeniliğin ve gelişimin öncüsü olma gayreti içerisinde bünyesinde potansiyel bir güç olarak barındırdığı genç fikirlerle teknolojinin ve bilimin gelişmesi ve desteklenmesi amacıyla her yıl öğrencilere yönelik Öğrenci Proje Pazarı düzenleyecektir. Ar-Ge ve İnovasyon bilincinin yaygınlaşması, proje hazırlama ve geliştirme kültürünün oluşması, örnek projelerin sergilenmesi ve ödüllendirilmesi, finansman ve altyapı sıkıntısı ile gerçekleştirilemeyen önemli projelerin ilgili kişi ve kuruluşlar ile hayata geçirilebileceği ortamların oluşturulması amacıyla SDÜ Geleneksel Bilim ve Bahar Şenlikleri kapsamında ÖĞRENCİ PROJE PAZARI düzenlenecektir.

 
 

Yurtiçi ve Yurdışında Ön lisans ve Lisans öğrenimine devam etmekte olan öğrencilerin katılabileceği proje pazarı  5 temel alan da gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimizi bu alanlarda çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel araştırma yapmalarına katkıda bulunmak amacıyla Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından öğrenci proje  yarışması yapılacaktır.

 
“ÖĞRENCİ PROJE PAZARI” kapsamında 5 ayrı kategoride yarışmaya katılan ve dereceye giren projeler ödüllendirilecektir. Yarışmada dereceye girenler hariç olmak üzere önlisans öğrencilerine ait projelerden her kategoride seçilen 2 adet projeye “teşviködülü” verilecektir.

Değerlendirilecek projelerin aşağıdaki konulardan birini veya birkaçını kapsaması amaçlanmaktadır.


1  ·    Bilişim

2  ·    Mekanik ve İmalat

3  ·    Sağlık ve Sağlık Teknolojileri

4  ·    Tarım, Orman ve Su Ürünleri

5  ·    İnşaat-Mimarlık


 

 
Etkinliğe Ulaşmak için Tıklayın.
Osman Kemal Dağ Osman Kemal Dağ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.