elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

IBM Yazılım Akademisi Yarışması İçin Kayıtlar Başladı

IBM Türkiye tarafından bu sene yedincisi düzenlenecek olan "Yazılım Akademisi Yarışması 2014" için kayıtlar alınmaya başlandı. Yarışmanın bu seneki teması ''Smarter Healthcare'' olarak belirlendi. Yarışmanın ön koşulu olarak öğrencilerin projelerini IBM ürünleri ile geliştirmeleri beklenmektedir. Ayrıntılar haberimizin devamında...A- A+
18.10.2013 tarihli yazı 11311 kez okunmuştur.
Teknoloji firmaları geleceğe yatırım yapmak için sık sık gençlerin taze fikirlerine destek veriyor. Bu yönde çalışma yapan en büyük firmalardan birisi olan IBM Türkiye, bu sene ''Smarter Healthcare'' teması ile "IBM Yazılım Akademisi Yarışması"nın yedincisini düzenliyor. Öğrencilerin bu temaya uygun projeleri ile kayıtlar alınmaya başlandı. Yarışmanın ön koşulu olarak öğrencilerin projelerini IBM ürünleri ile geliştirmeleri beklenmektedir. www.yazilimakademisi.org/2014 sitesinden projeleri ile kayıt olan öğrencilere öncelik verilerek, 22-23-24 Ekim tarihlerinde IBM Istanbul binasında DB2 eğitimi gerçekleştirilecektir.


   


IBM Yazılım Akademisi Yarışması 2014 'ün Temasını Anlatan Videoyu izleyebilirsiniz.
 
Yarışmanın öncelikli amacı, öğrencilere disiplinlerarası çalışma mantığını kavratmak, proje yönetimi, proje odaklı çalışma ve takım çalışmasının faydalarını görmelerini sağlamaktır. Ayrıca etraflarındaki problemlerin farkındalığı olgusunu yaratmak ve bu problemlere inovatif düşünce mantığı ile çözüm odaklı bakma düşünce yapısını geliştirmektir. Bu düşünce yapısıyla yeni teknolojileri kullanarak yazılım geliştiren, geliştirdikleri çözümleri ayrıntılarıyla, özet ve şemalarıyla açıklayıcı raporlar sunabilen öğrenciler yetiştirmek de yarışmanın öncelikli hedeflerini oluşturmaktadır.
 
IBM Türk finale çağırılan ekiplerde de geliştirdikleri projeleri sunma becerilerine de bakarak öğrencilerdeki satış becerilerinin de gelişmesini hedeflemektedir. Bu anlamda Türkiye ve Avrupa'da duyulan kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak amacını taşımaktadır. Geleceğin yazılımcılarını yetiştirmek amacıyla 6 yıl önce başladığımız bu projemizin yedinci yılında "Smarter Healthcare" temasına uygun başvuruları bekliyor olacak.

 
 

Ödül kazanan proje sahiplerine staj ve iş olanaklarında öncelik sağlanması gibi pek çok kolaylıklar sağlayan IBM Yazılım Akademisi’ne katılan projeler, IBM ve IBM Çözüm Geliştirici İş Ortakları’ndan oluşan profesyonel bir jüri tarafından değerlendiriliyor ve 9 aylık bir sürecin ardından başarılı bulunan öğrencilere ve danışman öğretim görevlilerine çeşitli ödüller veriliyor.
 

 ►İlginizi Çekebilir: IBM Yüzüncü Yaşını Kutluyor 
 

Kayıt Aşaması
 
IBM Yazılım Akademisi'ne 19 Ekim 2013 - 25 Şubat 2014 tarihleri arasında bir akademisyenin danışmanlığıyla en az iki en çok dört kişilik ekipler oluşturarak www.yazilimakademisi.org sitesinden IBM'in örnek göstereceği projelerden birini seçerek geliştirebilir veya kendi projenizi önererek kayıt olabilirsiniz. 

Eğitim Aşaması
 
Kasım 2013'ten itibaren, Websphere Application, Rational, DB2, Worklight yazılımları üzerine verilecek eğitimlerden faydalanabilirsiniz.

Ara Rapor : 10 Mart 2014
Final Raporu : 1 Mayıs 2014
Finalistlerin Belirlenmesi : 15 Mayıs 2014
Jüriye Sunum : 25 mayıs 2014
Ödül Töreni : 26 Mayıs 2014 


Kaynak: 


► IBM Türk Yazılım Akademisi
Emre ARSLAN Emre ARSLAN Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.