elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

TIA Portal V14 |
Gelişmiş Hareket Kontrol Uygulamaları

Siemens, TIA Portal V’14’e entegre edilmiş Simatic Gelişmiş Kontrolör ve Sinamics servo sürücü sisteminden oluşan hareket kontrolü uygulamaları için geliştirilmiş yeni bir paketi pazara sunuyor. Standart PLC, Safety ya da Hareket Kontrol uygulamalarının tamamı için tek Simatic S7-1500 T-CPU Gelişmiş Kontrolör sunulan pakette, Sinamics V90 servo sürücü sistemleri de makineler için gereken hız ve hassasiyeti Profinet ile birlikte getiriyor.A- A+
20.01.2017 tarihli yazı 13348 kez okunmuştur.
Senkronizasyon ve kam kontrolü (gearing and camming) gibi gelişmiş hareket kontrol fonksiyonlarını da sunan yeni kontrol uygulamaları, kolay ve entegre şekilde çözümlemeyi sağlıyor.

Yeni Simatic S7-1500 T-CPU, hareket kontrol fonksyonlarını Siemens’in mühendislik çerçevesinin yeni versiyonu olan TIA Portal V14’e entegre biçimde gerçekleştirmesinin yanı sıra; Profinet haberleşme özelliğine sahip yeni Sinamics V90 servo sürücü sistemi, makineye gerekli hız ve hassasiyeti kazandırıyor.
 
►İlginizi Çekebilir: TIA Portal Nedir?

Yeni paket, Simatic kullanıcılarının, tanıdık bir ortamda senkronizasyon ve kam kontrolü gibi gelişmiş hareket kontrol fonksiyonlarını gerçekleştirebilmelerini mümkün kılıyor. Güvenlik uygulamaları için de oldukça uygun olan yeni S7-1500 T-CPU sayesinde kullanıcı, Standart PLC, Safety ve Hareket Kontrolü otomasyon işlerini sadece bir kontrolör ile çözebiliyor.

TIA Portal V14, senkronizasyon ve elektronik kam gibi hareket kontrol görevlerinin planlanması düzenlenmesi konusunda kullanıcılarını destekliyor. Entegre “Cam Editor”, master ve slave eksenleri arasındaki değişken konuma bağımlı iletim oranlarının yapılandırmasını ve optimizasyonunu basitleştirirken, kamlar, makine çalışırken bile, ürün değişiklikleri için değiştirilebiliyor ve yeniden ayarlanabiliyor. Cam Editor’ün kullanılması son derece kolay, ayrıca sistem çapında izleme işini de kolaylaştırıyor.Sinamics V90 servo sürücü sistemi, artık otomasyon için Ethernet standardı olan Profinet ile birlikte geliyor. Performansı en iyi hale getirilmiş ve kullanıcı dostu servo sürücü sistemi, 21 bit çözünürlüğe sahip yeni bir artımsal enkoder ile geliştirilmiş olan Simotics S-1FL6 servomotordan ve Sinamics V90 servo sürücüsünden oluşuyor. Farklı inverter ve motor gövde boyutlarına ek olarak tek ve üç fazlı şebeke seçenekleri ile geniş bir uygulama çeşitliliğine sahip Sinamics V90’da, 0.05 ile 7.0 KW arasında değişen sekiz inverter boyutu ve yedi motor gövde seçeneği bulunuyor.
 

Motorlar, dinamik hareketler gerektiren ve en geniş uygulama yelpazesinde çeşitli hareket kontrol görevlerini – örneğin konumlandırma, taşıma ve sarım - mümkün kılmak için düşük atalet momentine sahip. TIA Portal V14 mühendislik sistemi, Sinamics V90 Profinet servo sürücü sisteminin yeni Simatic 1500 T-CPU Gelişmiş Kontrolör ile birlikte kullanımına ek olarak, servo sürücü sisteminin Simatic S7-1500 Gelişmiş Kontrolör ve Simatic S7-1200 Temel Kontrolör ile birlikte de kullanılabilmesini de destekliyor.


Siemens Hakkında


Siemens AG (Berlin ve Münih), 165 yılı aşkın süredir mühendislikte mükemmellik, inovasyon, kalite ve güvenilirlik yönleriyle öne çıkan uluslararası bir teknoloji şirketidir. 200'den fazla ülkede faaliyet gösteren şirket elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalleşme alanlarına odaklanmaktadır. Enerji ve kaynak verimli teknolojilerde dünyanın en büyük üreticilerinden biri olan Siemens aynı zamanda, off-shore rüzgar türbini inşasında, enerji üretimi amaçlı kombine çevrim türbini tedarikinde ve enerji iletimi çözümlerinde lider konumda bulunmaktadır. Siemens ayrıca, altyapı çözümleri ile endüstri için otomasyon ve yazılım çözümlerinde de öncülük yapmaktadır. Şirket, bunun yanında önemli medikal görüntüleme sistemleri (bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans vb.) tedarikçilerindendir ve laboratuvar diagnostiği ile birlikte klinik IT alanlarında da lider konumdadır. 30 Eylül 2016'da sona eren 2016 mali yılında şirketin elde ettiği toplam gerçekleşen satış geliri 79,6 milyar euro, net kârı ise 5,6 milyar eurodur. Eylül 2016 sonu itibariyle Siemens'in dünya genelindeki toplam çalışan sayısı yaklaşık 351.000'dir. Ayrıntılı bilgi için www.siemens.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak:


Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar