elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

TATEF 2012 ENDÜSTRİ ZİRVESİ

Dünyanın en büyük endüstri zirveleri arasında yer alan 14. Uluslararası Metal İşleme ve Teknolojileri Fuarı TATEF, 02-07 Ekim 2012 tarihleri arasında sektör liderlerini İstanbul Fuar Merkezi / CnrExpo’da buluşturuyor.A- A+
16.09.2012 tarihli yazı 5468 kez okunmuştur.
Türkiye’nin en büyük fuarı olan, dünyada da ilk beş büyük endüstri zirvesi arasında yer alan TATEF, E-Uluslararası Fuarcılık (EUF) tarafından, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde, Makine İmalatçıları Birliği (MİB) ve Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği (ENOSAD) desteğinde gerçekleştirilecek fuara yerli ve yabancı lider firmalar katılacak.

2010 yılında 120 bin metrekare alanda 400 yerli/yabancı katılımcısı ile en son teknolojiye sahip makineler ve 2000 üzerinde marka, vitrine çıkmıştı. 70 farklı ülkeden, 65 bin sektör profesyoneli, makine sektöründeki en son yenilikleri tek bir platformda takip etme fırsatı bulurken, teknolojik gelişmeleri birebir yerinde inceleme şansına da sahip olmuştu.

ITE Group tarafından özel olarak seçilerek davet edilmiş satın alma yetkilileriyle, 6 gün boyunca yeni iş görüşmelerinin yapılacağı ve stratejik iş birliklerinin kurulacağı bir endüstri zirvesi olacak.

TATEF kapsamında gerçekleştirilecek diğer bir etkinlik ise yabancı alım heyetleri programı olacak. T.C. Ekonomi bakanlığı koordinatörlüğünde Orta Anadolu İhracatçılar Birliği organizatörlüğünde gerçekleştirilecek yabancı alım heyetleri programıyla 25 ülkeden heyet getirilmesi ile ilgili çalışmalar başladı.  Almanya, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Fransa, Gürcistan, Hollanda, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, Kosova, Macaristan, Makedonya, Malezya, Mısır, Rusya federasyonu, Sırbistan, Suudi Arabistan, Ürdün’den firma yetkililerin katılımı planlanan alım heyetlerinin Türk Makine ve Metal sektörüne katkı sağlayacak.  Yine imalatı ucuzlatan, kısa zamanda yüksek verim sağlayan ve stok maliyetini düşüren en son teknolojiye sahip makineler TATEF 2012’de görücüye çıkacak. Türk makine üreticilerinin makine çeşitliliği ve kalitesini sergileyeceği fuar, bölgesinde sektör beklentilerinin gerçekleştirildiği en büyük organizasyon olarak dikkat çekecek.

TATEF 2012’de takım tezgâhları, saç işleme sistemleri, presler, takımlar, parça-donanım-aksesuarlar, imalat ve otomasyon araçları, ölçüm ve kalite kontrol araçları, yazılımlar fuarda görülebilecek ürün grupları arasında yer alıyor.

Makine sanayi üreticileri ve yan sanayiciler, savunma sanayi üreticileri, otomotiv sanayi üreticileri, beyaz eşya sanayi üreticileri, gemi inşa sanayi üreticileri, metalürji, elektrik-elektronik sektörü, otomasyon, teknik servis, bakım-onarım sektörleri ve mühendislik grupları başlıca ziyaretçileri oluşturuyor.

Geleceğin teknoloji temeli olacak Mekatronik bilimi ve mühendisliğini ilk kez TATEF 2012 fuarıyla profesyonel ziyaretçilere uygulamalı olarak sunmayı amaçlayan Mekatronik Avrasya Özel Bölümü'nün hedefi Mekatronik Mühendisliği'nin önde gelen uygulama alanlarına yapılacak tanıtım ve duyurular ile makine ve otomasyon köprüsünü sağlamlaştırmak olacaktır.

* Üretim Teknolojileri ve Mühendisliği
* Robotik (Tarım, Görme, Mikro, Uçar, Gezer robotlar)
* Endüstriyel Robot Kollar
* Otomotiv Endüstrisi
* Mikro Elektromekanik Sistemler (MEMS)
* Endüstriyel otomasyon
* Akıllı Silah ve Silah Sistemleri
* Savunma ve Havacılık endüstrisi
* Medikal cihazlar, görüntüleme teknolojileri

başta olmak üzere teknoloji tabanlı tüm üretim endüstrisinde kullanılan ve kullanılabilecek sistem, yazılım, süreç kontrol, test gibi kavramları geleceğe taşıyacak Mekatronik biliminin, metal ve sac işleme teknolojilerinin üretimindeki rolünü de TATEF fuarı izleyenlere göstermiş olacak.

Online davetiye için tıklayın.
Mehmet Cem Ateş Mehmet Cem Ateş Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır