elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

AveaMasters Evreka Yarışması'nda Buluştu

Avea'nın genç yetenek programı AveaMasters'ın, Evreka yarışmasının ilk aşaması 10-11-12 Nisan tarihlerinde gerçekleşti.A- A+
14.04.2013 tarihli yazı 10231 kez okunmuştur.

AveaMasters Nedir?


AveaMasters kısaca, Avea'nın başlatmış olduğu genç yetenek programıdır. Öğrencilere, başvuru sürecinden itibaren önce mantık testi uygular, aşamayı geçenleri panel mülakata davet eder ve çok kişili panel mülakatta izler, test eder ve onaylar. Onayladıklarına AveaMaster ünvanını verir.

AveaMaster ünvanı sahipleri, işe alım ve staj kabulü süreçlerinde her zaman bir kaç adım öndedir.


 
"AveaMaster en amatör profesyoneldir."

 


Evreka Proje Yarışması 2013


Evreka yarışması 4 aşamadan oluşan, sadece AveaMaster'ların katılabildiği bir platformdur.

Pazarlama Vakası olarak adlandırılan ilk aşaması, 10-11-12 Nisan 2013 Tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilen Evreka'da renkli görüntüler yer aldı.

10.Nisan sabahı 07.15 'te servisler ile Pendik Green Park otele götürülen öğrenciler mükellef bir kahvaltı sofrasının ardından kolları sıvadı. Ayrıntılı detayını veremediğimiz aşamada öğrenciler, 6'şar kişilik takım ve 1 koç eşliğinde öncelikle, pazarlanabilir bir yazılım projesi buldular. Ardından her türlü detayı analiz ederek, projelerini pazarlamak için sunumlarını hazırladılar. Akşam 18.00 'da sunumlarını teslim edip, canlı sunum saatlerini beklemek üzere kalacakları otelin yolunu tuttular.

11-12 Nisan tarihlerinde gruplar kendilerine verilen saatte Avea Maçka binasına gelerek, yaklaşık 30 kişilik bir uzman ekip karşısında projelerini sundular. 

Sunumlar sırasında tüm pazarlama stratejilerini kullanan gruplar farklılıklarını ortaya koyarken, umut verici ve renkli görüntüler oluşturdu. Bu görüntüler de aslında bizlere AveaMasters'ın ne denli bir "ustalaşma" programı olduğunu kanıtladı.

Tüm sunumların bitimiyle de üzülen ve sevinen gruplar belli oldu. Sevinen gruplar 2. aşamaya geçerek projelerini hazırlama sürecine başladılar bile.AveaMasters detaylı bilgi için...
Emre Güneç Emre Güneç Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırGÜNÜN FİRMASI