elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Twitter En Ünlü Apple Hackerını İşe Aldı

Başarılı ve kendini pazarlama yeteneği olan hackerlar büyük şirketlerin bünyelerine katılmaya devam ediyor. Apple'ın ünlü Macbook-Air'ıni hacklemeyi başaran ilk kişi olan Charlie Miller dün itibariyle Twitter bünyesine katıldı.A- A+
16.09.2012 tarihli yazı 7015 kez okunmuştur.
İpad ve İphone'ları hackleyerek büyük bir sükse yaratan mobil güvenlik uzmanı Charlie Miller twitter hesapından yaptığı açıklamada önümüzdeki pazartesiden itibaren  Twitter'ın güvenlik ekibinde çalışmaya başlayacağını açıkladı. Twitter'da, sitesinden yaptığı açıklamada Miller'ın yazılım mühendisi olarak görev yapacağını duyurdu.

Notr Dame Üniversitesinde Matematik Doktorası bulunan Miller, 5 yıl boyunca Amerikan Ulusal Güvenlik Teşkilatında çalışmıştı. Daha sonra buradan ayrılan Miller Apple ürünlerini hacklemeyi işi haline getirdi.  En büyük süksesini Macbook-Air'ı hackleyip bunu App-store'dan yayınlayarak kazanan Miller, bu olaydan sonra iOS geliştirme sertifikası Apple tarafından elinden alındı. Yine rahat durmayan Miller, olayın ardından Safari üzerinden kişilerin adres defterine girerek Apple'ı oldukça zor bir durumla baş başa bırakmıştı.

Geçtiğimiz günlerde API'sinde yeni bir güncelleme yaparak üçüncü parti geliştiricilerle olan ilişkilerde yöntem değişikliğine giden Twitter, bundan böyle uygulamaları daha çok kendisi geliştirmeyi planlıyor. Twitter için kontrolün daha önemli olduğu bu kritik dönemde Miller, mikroblog sitesinin maestrosu olmaya aday.

Yaptıkları işleri takipçileriyle paylaşmayı oldukça seven Miller'ın kişisel blogu için tıklayınız.


Mehmet Cem Ateş Mehmet Cem Ateş Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.