elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Off Pocket Telefon Kılıfı İle Gizliliğinizi Koruyun

Telefonunuzu Off Pocket kılıfının içine koyun. Artık telefonunuz gerçekten kapalı. İzlenemez, ulaşılamaz. Peki Off Pocket kılıfı nedir ve nasıl çalışır? Hangi telefonlar ile kullanabilirsiniz? Hangi sinyalleri ulaşılmaz yapıyor? Cevaplar yazımızda.A- A+
12.10.2013 tarihli yazı 7090 kez okunmuştur.
İzlenen bir cep telefonundan elde edilen veri bilgileri ile insanların %95'inin konumunu ve kimliklerini tespit etmek mümkündür. Peki bu sizin için bir problem mi? Kickstarter Şirketi size yeni bir çözüm sunuyor: Bir sinyal geçirmez kılıf, yani şirketin verdiği isimle Off Pocket.
 
 


Off Pocket isimli telefon kılıfı teknoloji uzmanı Adam Harvey ve moda tasarımcısı Johanna Bloomfield tarafından geliştirildi. Off Pocket telefonun hücresel bilgilerini, Wi-Fi ve GPS sinyallerini engellemek üzere geliştirilen bir kılıftır.
 
 
 


"Telefonumu kapatırım, hiç de bu kılıfa gerek kalmaz." da diyebilirsiniz. Ama bilinen bir gerçek var ki telefon kapalı da olsa tamamen dünyayla bağlantısını kesmiş olmayabilir. Ama Off Pocket bu ihtimalleri ortadan kaldırarak sinyalleri %100 oranında kesiyor. Peki bunu nasıl yapıyor? Cevabı basit: Faraday Kafesi


 İlginizi Çekebilir : Faraday KafesiFaraday kafesi, elektriksel iletken metal ile kaplanmış veya iletkenler ile ağ biçiminde örülmüş içteki hacmi dışardaki elektrik alanlardan koruyan bir muhafazadır. Yapısı ve yapılışı itibariyle yıldırım düşmesine karşı koruyan Faraday Kafesi bunun yanı sıra cep telefonlarının haberleşmesini sağlayan radyo dalgalarını da engellemek amacıyla kullanılabiliyor. Bu açıklamayla birlikte Off Pocket sisteminin mantığını anlamak hiç de zor olmasa gerek.
 
 

Off Pocket sistemi Verizon, AT&T, T-Mobile ve Sprint de dahil olmak üzere tüm büyük ağlarda test edilmiştir. Aynı zamanda bu kılıf sadece iPhone, Android, Blackberry ve Nokia gibi telefon markaları ile sınırlı olmayıp tüm modern telefonlarda kullanılabilir.


Kaynak:


offpocket
 

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.