elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Nvidia Tegra 4. Nesil

CES (Tüketici Elektroniği Şovu) 2013'de bir çok yeni ürün sunuldu, bunların başında Nvidia 4. nesil bulunuyor. Nvidia'ya göre dünyanın en hızlı mobil işlemcisi kod adı Wayne olan Tegra yeni bir dünya yaratmaya hazır.A- A+
07.01.2013 tarihli yazı 9160 kez okunmuştur.
Tegra 4'ün 72 Çekirdeklik Grafiği


Tegra 2 ve Tegra 3'deki dahili GeForce GPU'ları, 3D başarımına sahiptiler. Ancak Tegra 4'ün Tegra 2'den 20 kat, Tegra 3'den 6 kat daha iyi grafik performansı sunması bekleniyor. Tegra 3'teki 12 adet GPU çekirdeği, Tegra 4'te 72 GPU çekirdeği var. Nvidia'nın Tegra 4 işlemcileriyle beraber çift ekran desteği ve çok daha yüksek çözünürlüklere destek verdiği de biliniyor.
 

Doğal LTE Desteği ve ARM Cortex A15

ARM Cortex A15 mimarisini 28nm üretim teknolojisini kullandığı Tegra 4 yeni nesil üretim teknolojilerinden yararlanıyor. Tegra işlemcilerinde genelde LTE bağlantısı sağlanamıyordu. Nvidia Tegra 4, doğal LTE desteğine sahip.


4K Video Desteği


Bilgiğiniz gibi 4K çözünürlükteki televizyonlar piyasada epey bir yerini kaptı. Fiyatları her ne kadar yüksek olsa da, piyasaya süzülen bu ürünler, yakın zaman da daha fazla ekonomiye hitap edecek ve herkesin alacağı bişi olabilecek.Aldığımız mobil cihazlar 4K özelliğine sahip olmalı ki bu tür videoları izleyebilelim.


Güç Tüketimi Azaldı, İşlem Gücü Arttı.


Tegra 4, Tegra 3'e göre ortalama 2.6 kat daha iyi WEB performansı sunuyor. Tegra'nın güç tüketimi azalırken işlem gücü arttı.Tegra 4, Tegra 3'e göre yüzde 45 daha az güç tüketiyor. 14 saat HD video oynatımı yapabilecek seviyede  pil ömrü sunabiliyor.

Kaynak : CES
Osman Kemal Dağ Osman Kemal Dağ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.