elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Nokia'dan Yeni Bir Atılım

İspanya'da gerçekleşen Dünya Mobil Kongresi'nde ilginç cihazlar ortaya çıkarken, bunlardan biride Nokia'nın 35 gün şarjı dayanan cep telefonu idi.A- A+
27.02.2013 tarihli yazı 9471 kez okunmuştur.
Akıllı telefonlar gerçekten akıllı oldukları aşikar. Hem android tabanlı telefonlar hem de Apple son 10 yıla damga vuran harika işler çıkardı. Ancak her ikisininde muzdarip olduğu bir konu var; telefonların şarjları çok erken bitiyor ve kullanıcılar neredeyse her gün şarj etmek kalıyor.  Akıllı telefon pazarını tartışmasız en büyük kaybedeni Nokia ise bu günlerde pek akıllı olmasada yeni bir telefon çıkardı ve bunu Dünya Mobil Kongresi'nde sundu. Şarjı 35 gün dayanabilen bu telefon bana  Nokia'nın efsane olduğu zamanlardaki çıkardığı telefonları hatırlattı.

Telefon renkli ekrana ve Fm radyo'ya sahip. (Bu özellikleri 90ların sonunda duyardık.) Fiyatı da oldukça düşük. Sadace 15 Euro. Nokia'nın pazar elde etmek istediği ülkeler gelişmekte olan ülkeler olduğu söylense de, batılı ülkelerde de dikkat çekebileceği konuşuluyor.  Lumia ile çıkış yakalayan Nokia birden neden yeniden düşük modelli cihazlara dönmesi de ilginç. Tabi bu cihazın Apple ve Samsung'un oldukça gerisinde kalan Nokia'yaya ne katkı sağlar orasıda tartışılması gerekir.
Mehmet Cem Ateş Mehmet Cem Ateş Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.