elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Microsoft'un Uygulama Açığı

Microsoft gerçekten mobil sektörde kendini göstermek istiyorsa, yeni nesil geliştiricileri kendisine çekmek zorunda. Lazyworm Apps'ın kurucusu Elayyan gibilere ihtiyacı var.A- A+
03.11.2012 tarihli yazı 6664 kez okunmuştur.
Bu hafta Washington Redmond’da 2.000 den fazla yazılım geliştirici Microsoft’s Build konferansı için toplandı. Lazyworm uygulamasının kurucularından Yeni Zelandalı Atta Elayyan başlamaya çağrıldı.

Düşük profilli olmasına rağmen,bu etkinlik Microsoft için en önemli olaylardan biri. Microsoft'un sektör bünyesinde olan masaüstü ve dizüstü satışları küçülürken bunun yanında diğer şirketler mobil işletim sisteminde Microsoft'tan çok daha başarılılar. Microsoft son platformda, Elayyan gibi sağlam kod yazan yazılım geliştiricilerini çok fena ikna edip bünyesine almalı.


Antonie Leblond kurumsal başkan danışmanı

Atta Elayyan, Windows cep telefonları için şık bir YouTube video uygulaması olan MetroTube'u geliştirmekte ve şimdi Tweetro'da var. Windows 8 için Twitter uygulaması, cep telefonu, tablet ve PC'leri birbirinden ayıran köprü için tasarlanmış dokunmatik ekran odaklı işletim sistemi övüldü.

Elayyan, Microsoft'un son zamanlarda "modern tarz"da uygulamalar diye adlandırdığı uygulamaların üzerinde çalışmak için yeterince arzulu ve yeni Windows uygulamalara yazılım oluştururken daha hevesliler arasında yer alıyor.

Microsoft'un yeni Windows Store yeni uygulamalar bulabileceğiniz bir yer.  Wes Miller'a göre, bu geçen cuma başlatılan global 9.000'den daha fazla teklif stoklandı ve bu hafta 10.000'den daha fazlaya yükseldi. Bir analizci tarafından sayıları takip edilmiştir. U.S ve Çin'de sayının sadece yarısı mevcut. Oyun uygulamalarından en büyüğü ama RSS okuyucusu veya Facebook ve Quora gibi sosyal uygulamalar gibi bazı uygulamalarda eksik.

Elayyan,  "Biz henüz çok para kazanmış değiliz,Platform başarılı olduğunda inşallah daha çok kazandırırız" başlangıç ile tam zamanlı bir işin dengelendiğini bildiriyor.

Elayyan " Taze bir platform, bize fırsatlar veriyor " diyerek rekabetin önemini vurguluyor.

Atta Elayyan için tıklayın.


Microsoft BUILD Conference


Kaynak : technologyreview

 
Osman Kemal Dağ Osman Kemal Dağ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.