elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Mars'a Gidecek Gönüllü Aranıyor!!!

2023 yılında Mars'da koloni kurmaya hedefleyen Mars One örgütü şimdiden gönüllü avına çıktı. Peki siz neden bunlardan biri olmayasınız?A- A+
15.01.2013 tarihli yazı 9517 kez okunmuştur.
Herhangi bir kar amacı olmayan örgüt, 18 yaşından büyük, yaratıcı, meraklı, sorgulayan, yaptığı şeylere inanan, zor koşullar altında kendini yönetebilecek kozmonot adayları arıyor. 2023 yılını kendine hedef koyan Mars One şu an için Mars'a seyahat için binlerce başvuru aldıklarını belirtiyor.


Eleme süreci bu yıl başlayacak, bir gelir kaynağı oluştırması için bu eleme bir reality şovda gerçekleşecek. 4'er gruplara ayrılacak olan takımlar, halk oylaması sonucu Nisan 2023 yılında Mars'da kurulması planlanan kolonin üyeleri olacaklar. İlk etapta 6 grup halinde gönderilecek grubun toplam maliyeti 6 milyar doları civarında olması bekleniyor.

Astronotlar 8 Yıl Eğitim Alacaklar

Seçilecekler olan kişiler zor uzay koşullarına uygun eğitim alacaklar ve bu süreç yaklaşık 8 yıl sürecek. 2016 yılından itibarende koloni için gerekli teçhizat Mars'a gönderilmeye başlanacak.  Bunlar içinde uydular, yaşam malzemeleri, araçlar, yedek parçalar bulunuyor. Önemli bir noktaysa şu Mars'a giden ekip bir daha Dünya'ya dönemeyecek.  Yani Dünya için tek bir seçim şansınız bulunuyor: kalmak ya da gitmek.


Detaylı başvuru koşullarına buradan erişebilirsiniz.


Kaynak: Mars One
Mehmet Cem Ateş Mehmet Cem Ateş Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.