elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

İran'dan İbretlik Teknoloji ! Emsalsiz Dikey Havalanan Hava Aracı

Ambargo uygulanan İran, dünyayı bir kez daha şaşırttı. Dünyada ilk kez dikey kalkış iniş insansız hava aracı yapan İran düşmanlarına adeta gövde gösterisi yapıyor.A- A+
07.11.2012 tarihli yazı 11469 kez okunmuştur.

Mehr Haber Ajansı bildiriyor; İran Uzmanlarına göre, önümüzdeki aylarda kamuoyuna sunulacak bir dikey kalkış ve iniş yapan insansız hava aracı, tasarlandı. Ramsari, Mazandara Teknoloji Parkı'ndan  gelen bilim adamları tarafından incelemeler yapıldı.


Baş mühendis Abbas Jam röportajında gazetecilere şunları söyledi "Bu uçak dünyada tektir. Onun oluşturulmasında ultra modern teknoloji kullanıldı. Uçak,20 Ocak'tan itibaren, 18 Şubat tarihine kadar sürecek olan İran İslam devriminin 34. yıldönümü kutlamaları sırasında halka sunulacak"

Bu uçağın pist ihtiyacı yok. Herhangi bir kordinata konuyor ve kalkışını gerçekleştiriyor. Üstelik bu kalkış ve inişler, sessizce dikey gerçekleşiyor.Uçak havacılık endüstrisinin yönetmeni ve pasif savunma temsilcilerinin huzurunda Cumartesi günü test edilecektir.

Bu alanda teknolojisini kimseye bağlı kalmadan konuşturan İran, her türden hava aracı üreten bir ülke konumunda, en son "Liku" adlı, radara yakalanmayan bir araç üretmişti.
 

Kaynak : www.mehrnews.com
 

Osman Kemal Dağ Osman Kemal Dağ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.