elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

İran'ın Uzaya Gönderdiği Maymun Canlı Olarak Getirildi.

İran'ın uzaya gönderdiği maymun canlı olarak getirildi. Maymun kendinden epey bir geçmiş görünüyor. Haberimizde maymunun resmini görebilirsiniz.A- A+
28.01.2013 tarihli yazı 11337 kez okunmuştur.İran televizyonu, uzaya gönderilen maymunun canlı olarak geri getirildiğini duyurdu.

Time tarafından bildirilen habere göre, Maymunun içinde bulunduğu ve Pişgam adlı roketle yarı-yörünge seviyesine kadar fırlatılan kapsül, yerden 120 kilometre (72 mil) irtifada seyrettikten sonra aşağı indirildi.  İşte Mahir Zeynalov aracılığıyla, maymunun resmi :Maymun kendinden epey bir geçmiş görünüyor. İran'nın diğer uzay kargolarında soluncan, kaplumbağa, fare vardı.

 

Amerikan ve Sovyet uzay programlarının girişiminde insanlar için güvenli olacağını sınamak için uzaya hayvanlar göndererek onları araştırmalarında denedi. Albert I, V-2 roket ABD tarafından başlatılan bir Rhesus maymun, 1948 yılında uzaya çıkan ilk maymun oldu, ama uçuş sırasında boğuldu. Albert II, 1949 yılında gönderildi. Onun seferinde ise kurtuldu ancak daha sonra bir paraşüt kazasında öldü. Laika, bir Sovyet köpek, 1957 yılında Dünya yörüngesinde dolanan ilk hayvan oldu.

Kaynak : Mashable

Osman Kemal Dağ Osman Kemal Dağ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.