elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Google Başkanı Schmidt Hisselerini Satıyor

Google Inc firmasının icra heyeti başkanı Eric Schmidt hisselerinin %42 sini satışa çıkaracağını duyurdu. Şok etkisi yaratan bu konunun, Schmidt'e 2.51 milyar dolar değerinde bir talih kuşu olduğu belirlendi.A- A+
10.02.2013 tarihli yazı 7140 kez okunmuştur.

Google Hisselerini Satıyor


Google icra heyeti başkanı olan 57 yaşındaki Eric Schmidt, geçtiğimiz cuma 3.2 milyon hissesini satışa çıkaracağını duyurdu.

Google hisseleri geçtiğimiz cuma borsada, tüm zamanlarının en büyük kapanışını 785.37 dolar ile yapmıştı. Kapanıştan sonra yapılan bu açıklamayla 4.11 dolar değer kaybetti ve 781.26 dolar değerine düştü.  

Google sözcüsü konuyla ilgili hiç bir yorum yapmazken, güvenlik analisti Jamex Dix " Schmidt'in satışından ya da firmanın değer kaybedeceğinden kaygı duymuyorum " dedi.

Eric Schmidt şuan itibariyle 7.6 milyon hissenin sahibi. Bu rakam %2.3 Google sermayesine ve %8.2 karar gücüne denk gelmekte.Yardımcı analist Kerry Rice ise konuyu  " Schmidt'in kararı kariyerini ve yolunu değiştirmekse bunu kabul edebilirim. Zaten kendisinin kazanacağı parayla ne yapacağı konusunda fikirleri vardır " sözleriyle değerlendirdi.

Milyarderler sıralamasında 6.9 milyar dolarlık servetiyle Mart 2012'de 138. sırada bulunan Schmidt, bu satıştan 2.51 milyar dolar kazanacak.


Kaynak :

►reuters.com
Emre Güneç Emre Güneç Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.