elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Facebook Home Cep Telefonu

Amerika Birleşik Devletleri'nin California eyaletindeki Menlo Park'daki Facebook merkezinde düzenlenen etkinlikte 'Facebook Home' arayüzü ve HTC First telefonları tanıtıldı.A- A+
05.04.2013 tarihli yazı 7460 kez okunmuştur.
Facebook'un tıklayın son bilanço verileri, şirketin 2012 yılında reklam gelirlerini büyük oranda artırdığını göstermişti ancak bu facebook için yeterli olmamış görünüyor. Facebook'un yeni gelir kaynaklarına ulaşma çabası HTC ile iş ortaklığını doğurdu. Tayvan merkezli HTC telefonları, Facebook'un ana ekran uygulaması olduğu telefonları piyasaya sürecek.

FACEBOOK HOME
Facebook'un kurucularından Mark Zuckerberg geçen yıl markayı "mobil medya ortamına dönüştürme çalışmalarına öncelik vereceklerini" açıklamıştı. Bugün yapılan tanıtımda sahneye ilk çıkan Zuckerberg  "Size ihtiyacınız olan her şeye telefonunuz ile ulaşabileceğiniz bir deneyim yaşatmak istiyoruz. Telefonunuzu nasıl bir Facebook telefonuna dönüştürebileceğinizi konuşacağız" diyerek bu etkinlikte telefonun ana ekranı hakkında konuşacaklarını , telefonu açınca ilk görülen kısım olan ana ekranın telefonun ruhu olduğunu belirtti.
 
Tanıtımda  telefonun ana ekranının "Facebook"  olduğu bildirildi. Bu Facebooklu telefon Google'un Android teknolojisini kullanacak.
 
 

Facebook Pazar Payı


Facebook'un 1 milyar üyesinin yaklaşık üçte ikisi mobil ortamları kullanıyor. Sosyal paylaşım ortamı Facebook'un hisse senetleri borsada işlem görmeye başlamıştı. Türkiye, Facebook kullanıcılarının ülke bazında en yüksek olduğu ülkeler arasında bulunuyor.

New York Times'taki haberde Facebook'un yeni pazarlama çıkışıyla, yeni piyasalara yönelmek istiyor olabileceğine işaret ediyor. Gazetedeki haberde Facebook'un Wall Street baskısı altında olduğunu, bu nedenle hisse ihracatını izleyen bu dönemde gelir yaratmak zorunda hissettiği ifade ediliyor.

Facebook, Amerika'nın kuzeyinde üye başına 4 dolar reklam geliri elde ediyor; Avrupa'da da bu miktar 1 dolar 71 cent ortalamasında; Hindistan ve Brezilya gibi pazarlarda ise bu miktar 50 sent kadar.


HTC First


HTC kurucularından Peter Chou HTC First'i tanıttı. 'Facebook Home' ile birlikte piyasaya çıkacak olan HTC'nin yeni akıllı telefonu HTC First, kırmızı, beyaz, mavi ve siyah olmak üzere dört farklı renk seçeneğine sahip olacak.  


 


Osman Kemal Dağ Osman Kemal Dağ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.