elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Eldiveniniz Artık Cep Telefonu!

"Giyilebilir Teknoloji"nin hızla geliştiği günümüzde kıyafetler artık sadece giyinmek ya da aksesuar amaçlı değil çevrenizle iletişim kurabilmeniz için tasarlanıyor. İşte bu teknolojinin en yenilerinden biri: Glove Phone!A- A+
25.06.2013 tarihli yazı 10964 kez okunmuştur.
21. yüzyılın ilk çeyreği yarılanmışken, elektronik-yazılım devi şirketler artık teknolojinin kullanıcı tarafından harici bir obje olarak görülmesinden ziyade teknolojik ürünler ile insan hayatını bütünleştirici buluşlar yapmaya yöneldi. Çoğu kişinin haberdar olduğu iWatch, Google Glass veya dikilebilen düğme şeklindeki mikrodenetleyiciler, insan hayatında kolaylıkla yer alabiliyor. Bir düşünelim, örneğin kol saati herkesin ihtiyaç duyduğu bir ürün. Fakat insanların seri ve sürekli bir şekilde iletişim kurma ihtiyacı duyduğu günümüzde, kol saatiniz size acil bir e posta göndermenizi veya gerektiği zamanda önemli bir haber kaynağına ulaşmanızı sağlayamaz. İşte bu ihtiyacın farkında olan şirketler de ürünlerini bu yönde planlıyor ve geliştiriyor.
 

►İlginizi Çekebilir: Google Glass


 
 
Bu ürünlerden biri de İngiliz dizayn uzmanı tarafından geliştirilen Glove Phone yani Türkçe kelime karşılığı "eldiven telefonu". İçerisinde bulunan dahili mikrofon ve kulaklık mekanizması ile bluetooth haberleşme üzerinden görüşmelerinizi yapabiliyorsunuz. Eldivenin baş parmağında kulaklık, serçe parmağında ise mikrofon bulunmakta. Eldiveni şarj edebilmek için de, bir adet usb portu bulunmakta. Eski örnekleriyle kıyaslayacak olursak, parmaklarınızı saran metal levhalar veya nereden geldiği belli olmayan karmaşık kablo yığınları bulunmadığı için eskiye nazaran  geliştirilmiş diyebiliriz. Fakat kesin olan şu ki "giyilebilir teknoloji" hayatımıza çeşitli donanımlarla girmeye devam edecek. Bunun süresini de ihtiyaç-üretilen arasındaki ilişkinin ne kadar uyumlu olduğu belirleyecektir. 

 ►İlginizi Çekebilir: Google Konuşan Ayakkabı
 Kaynak

 news.cnet
 
Ali Han YENİÇERİ Ali Han YENİÇERİ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.