elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

LG 'den Amiral Gemisine Çıkarma

Akıllı telefon yarışındaki rekabetin iyice kızıştığı son dönemlerde LG, "bu oyunda ben de varım" dercesine yeni ürünü Optimus G Proyu resmi olarak tanıtmaya hazırlanıyor.A- A+
20.02.2013 tarihli yazı 9450 kez okunmuştur.
Liderlik yarışında güçlü rakiplerle mücadele eden LG, bu sene akıllı telefon piyasasına ağırlığını koymak istiyor olmalı ki, üst seviye performans sunan ve büyük ekranlı bu model üzerinde oldukça çalıştı. Resmi tanıtımı önümüzdeki günlerde Mobil Dünya Kongresi 'nde yapılacak olsa da, ürünün bazı özellikleri basına sızdırılmış durumda.

 
Note 2 Tahtından Olur mu?
 
Samsung'un amiral gemisi olarak bilinen Galaxy serisinden Note 2'ye rakip olacağı söylenen G Pro, kağıt üzerinde bunu başarmış gibi görünüyor. Şimdiye kadar edinilen bilgler doğrultusunda cihazın 5.5 inç Full HD (1920x1080 piksel) ekrana sahip olacağı söyleniyor. Galaxy Note 2'nin 720 piksellik ekrana sahip olduğu düşünülürse Optimus G Pro şimdiden 1-0 önde diyebiliriz. Ayrıca tek elle kullanımı mümkün hale getirebilmek için arka kısımda eğimli cam kullanılacak olması, ince düşünülmüş ayrıntılardan bir diğeri.
 
Bunların yanında 13 megapiksel kamera ve 1.7 GHz'lik 4 çekirdekli işlemci gibi üstün özelliklerine bakacak olursak LG, teknik açıdan dersine iyi çalışmış diyebiliriz. Görünen o ki, Note 2'yi artık dişli bir rakip bekliyor.

 


 
 
İyi Fakat Yeterli mi?
 
Üstün performans ve ilgi çekici yeniliklerle karşımıza gelmeye hazırlanan ürünün sıralamadaki yeri az çok kendini belli ediyor fakat tüketiciye ulaştıktan sonra istenilen tepki alınabilecek mi, bunu ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz. İlk aşamada göze çarpan açıklardan biri Snapdragon 800 işlemcisi yerine Snapdragon 600 işlemcisinin kullanılmış olması. Bu belki küçük bir nokta olarak görülebilir fakat prestijli kullanıcılara ulaşılmak isteniyorsa, bu durumdan dolayı beklentilerin altında kalmak da ihtimaller dahilinde görünüyor. Umarız bu durum şirket adına bir olumsuzluğa dönüşmez. Fakat olur da yıl sonu satış istatistiklerinde hedef tutturulamamış olursa, bunun sebebini çok da uzakta aramamaları gerekir.
 
Genel bir değerlendirme yapacak olursak yeni ürün, Kongrede iyi bir lansman ve etkili bir sunum yapılması halinde bekleneni karşılayabilecek nitelikte görünüyor.

 
 
Ali Han YENİÇERİ Ali Han YENİÇERİ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.