elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Samsung'un Yeni Amiral Gemisi:
Galaxy Note 3 !!!

2013 yılının içinde bulunduğumuz çeyreği, çoğu teknoloji devi şirketinin yeni ürünlerini piyasaya sürdükleri döneme denk geliyor. Ve inanın bu sene akıllı telefon piyasası çok kızışacak. İşte Samsung'un yeni akıllı telefonu: Galaxy Note 3!A- A+
18.07.2013 tarihli yazı 11185 kez okunmuştur.
Kağıt Üzerinde Hazır Olmak Yeterli mi?
 
Akıllı telefon (smart phone) üreticilerinin yaşadıkları en sancılı dönem hiç şüphesiz ki ürünü piyasaya sürme dönemleridir. Her ne kadar ürün donanımları ve özellikleri tercih edilme konusunda ilk sırada yer alsa da, ürünleri piyasaya sürme konusundaki stratejilerin de yadsınamayacak derecede önemli olduğu kesin. Çünkü ürün çıkışından sonraki kâr - satış oranları, bu stratejilerden besleniyor demek yanlış olmaz sanırım. 2013'ün geldiğimiz noktasındaki akıllı telefon kâr oranlarına bakacak olursak bu oranın neredeyse tamamının Samsung ve Apple arasında paylaşıldığını görüyoruz. Yapılan anketlerde kullanıcıların tavsiye ettiği telefon markalarında da bu iki marka ilk iki sırada yer alıyor (Birinci sırada Samsung, ikinci sırada Apple). Buradan varacağımız nokta üretilen objeden ancak iyi bir stratejik destekle istenilen kârın alınabileceği. Hatırlayacak olursak LG'den Amiral Gemisine Çıkarma yazımızda LG'nin 2013 piyasasına önemli bir ürünle girdiğinden fakat bazı küçük teknik detayların sorun yaratabileceğini ve en önemlisi, ancak iyi bir tanıtım ve stratejik bir sürüm tarihi ile istenilen rakamlara ulaşılabileceğini yazmıştık. Ve sonuçlar: Bahsettiğimiz 2013 kullanıcı anketlerinde ilk üç sırada yer alan iki şirketten bahsettik. Ve ne yazık ki 3. olan şirket LG değil.
 
 
 
Tahtın Yeni Varisi Galaxy Note 3
 
Son anketlerde akıllı telefon piyasasında birinciliği göğüsleyen Samsung, bu sene Note serisinin üçüncüsü ile üstünlüğünü korumak istiyor. Amiral gemisi Note 2 'nin , 2013 boyunca Samsung'un elini rahatlatan bir ürün olduğunu söylemek mümkün. Artık yeni ürünü için açıklamalar ve sızıntı bilgilerden, güzel bir ürün daha ortaya çıkacağını söyleyebiliriz.
 
Bahsettiğimiz ürün lansmanları ve stratejik planlamalar doğru yapıldığı takdirde Samsung'un daha büyük başarılara imza atacağı yeni akıllı telefon Galaxy Note 3 'ün özelliklerini sıralamadan önce ürünün çıkış tarihinden bahsedelim. En büyük rakibi Apple'ın iPhone 5S' i çıkaracağı tarihi yakından takip eden Samsung'un , yeni ürününü Eylül ayında piyasaya sürebileceği konuşuluyor.
 


 
Her ne kadar resmi bir açıklama yapılmış olmasa da sızdıralan bilgilere göre Note 3 ün farklı versiyonlarda üretilmesi söz konusu seçenekler arasında görünüyor. Bu versiyonlardan bir tanesi ekran opsiyonu konusunda. Super Amoled ve LCD ekran olarak iki seçenek halinde üretilmesi alınan duyumlar arasında. Note serisine bakıldığında 0.2 inch lik artışlarla süregelen bir seri olduğu için Note 3 ün 5.7 inch'lik bir ekran boyutunda olması muhtemel. Akıllı telefonların en büyük ihtiyaçlarından biri de RAM kapasitesi olduğu düşünürsek 3 veya 4 GB lık bir RAM desteği Note 3 için beklenen rakamlar. 2 GB lık RAM e sahip olan Note 2 de, S-pen gibi dahili uygulamalardan dolayı sistemin boşta kalan RAM belleğinin çok fazla olmadığı bu telefonda görüldü. Bu yüzden yeni uygulamalarla gelecek olan Note 3' ün ortalama 3 GB'lık bir RAM e sahip olması bekleniyor. İşlemci konusunda ise yine ikili opsiyonlardan birinin Exynos 5 Octa işlemcisi diğerinin ise Snapdragon 800 olacağı alınan bilgiler arasında.


Kaynak:


► indianprice.com
► slashgear.com
 
Ali Han YENİÇERİ Ali Han YENİÇERİ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.