elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Bir Başarı Hikayesi "Mega Fabrikalar :
Vestel"

Türkiye’nin en büyük fabrikalarından birine sahip olan ve onbinden fazla kişiye iş imkanı sunan Vestel, National Geographic kanalının dünyaca ünlü markalara yer verdiği "Mega Fabrikalar" belgeseline konu olan Türkiye'nin ilk markası olurken dünya da bu belgesele giren ilk elektronik firması olmayı başardı...A- A+
25.03.2013 tarihli yazı 17358 kez okunmuştur.
National Geographic kanalında yayınlanan “Mega Fabrikalar” programını bu hafta VESTEL'e konuk oldu. Geçtiğimiz aylarda Vestel’in Manisa’daki dev fabrikasında HD kalitesinde çekilen belgesel filmi, dün akşam 22:00 ‘de National Geographic kanalında gösterime girdi.

Teknolojinin sürekli ilerleme kaydettiği günümüzde Vestel sürekli kendini güncel tutmak zorunda. Özelliklede rakipleri Japonlar ve Çinliler olunca Vestel'in işinin gerçekten daha da zor olduğu anlaşılıyor. Ancak  Vestel bir çok ürününü diğer firmalar gibi Çin’den alıp satmak yerine Manisa’daki fabrikadasında kendi işçisi, teknisyeni, teknikeri ve mühendisleri ile üretiyor, bu durum dünyaca ünlü National Geographic kanalının dikkatini çekmiş olacak ki Vestel City’nin bir belgeselini geçen ay çekme kararı almışlardı.


Yayınlanan belgeseli izledikten sonra fabrikanın gerçek bir Mega Fabrika olduğunu kanıtladığı kanısındayım. Belgesel için 6 kişilik bir ekip 12 gün boyunca fabrikanın çeşitli bölümlerinden görüntüler almış, çekimlerde Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu prodüksiyon ekibi ile tüm fabrikaları dolaşarak haftalık rutininin mercek altına alınmasına yardmcı olmuş.

Belgeselde Vestel'in teknoloji merkezininden "Türkiye’nin batısında, çok geniş bir alana yayılmış, aynı zamanda her biri ayrı bir mega fabrikadan oluşan elektronik bir şehir Vestel City" olarak bahsedilmiş.  Eğer Mega Fabrikalar : Vestel bölümünü kaçırdım diyorsanız üzülmeyin tekrarları 28 Mart Perşembe saat 20:00' de.

 
Osman Kemal Dağ Osman Kemal Dağ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.