elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Aşağı Düşüyormuş Gibi Görünen Norveç'teki Ünlü Köprü |
Storseisundet Bridge

Norveç'in sembolü haline gelen ünlü Storseisundet Köprü'sü görenleri hayrete düşürüyor. Oldukça ilginç bir görünümü olan bu köprü Norveç'teki adaları ana karaya bağlayan 8 köprünün en uzunu olarak biliniyor. Uzaktan bakıldığında köprüyle birlikte yolun sonu geliyormuş gibi dursa da aslında durum pek de öyle değil. Ayrıntılar haberimizde.A- A+
07.10.2015 tarihli yazı 15221 kez okunmuştur.
Her geçen gün kullanımı artan ve meraklı ziyaretçilerin geçiş yeri olan inanılmaz Storseisundet Köprü'sü Norveç'in önemli bir simgesi. Bağlı olduğu yolun ismi "Atlantik Okyanus Yolu" olarak bilinse de Norveç dilinde Atlanterhavsveien olarak geçiyor. Köprü ise Storseisundet olarak adlandırılıyor ve yol keskin bir virajla bir kaç küçük ada ve su yolunun üzerinden geçiyor. 
 

Köprü uzaktan bakıldığında aniden sona gidiyormuş gibi göründüğünden ve araçlar köprüyü geçtiken sonra aşağıya düşerek sular altında kalacakmış gibi durduğundan dolayı oldukça korkunç görünüyor.


 


İlginizi Çekebilir : İlk Akıllı Yol Hollanda’dan
 
 
Atlantic Okyanus Yolu Norveç'in ana karasını Averoy adasına bağlıyor ve bu yol toplamda 8 köprü ile geçiliyor. Storseisundet ise aralarındaki en uzun ve en muhteşem köprü olarak biliniyor. Norveç'teki "Yüzyılın İnşaatı" ünvanını kazanan Storseisundet Köprüsü, 260 metre uzunluğunda olup harika bir manzaraya sahip. Her nekadar güzel bir manzaraya sahip olsa da köprü kötü hava koşullarında oldukça tehlikeli bir hal alıyor. Atlantik Okyanus Yolu ise Trollstigen'den sonra Norveç'in en çok ziyaret edilen ikinci yoludur.
 Kaynak :

►wonderfulengineering
Önder Eğer Önder Eğer Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.