elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Apple'ın Yeni Patenti Cihazın Serbest Düşüşüne Karşı.

Apple, cihazı serbest düşmeye karşı oluşabilecek hasarlardan koruya bilecek bir mekanizmanın patenti için ABD Patent ve Marka Ofisine başvurdu. Üstün mühendislik kabiliyetlerini sergileyecek olan Apple mühendisleri bu çalışmasında cihaza sanki bir refleks sağlayacak.A- A+
28.03.2013 tarihli yazı 6926 kez okunmuştur.
Apple  yüksek mühendislik yeteneklerini kullanıp iPhone'un hasar görmesini ve camının çatlamasını önlüyecek bir gelişime imza atıyor. ABD'nin elektronik cihaz, akıllı telefon devi Apple, bu benzersiz koruyucu sistem için ABD Patent ve Marka Ofisine başvuruda bulundu. Mekanizma her cihaza uygun olabileceği söylense de asıl iPhone üzerinde etkili olacağı biliniyor. Serbest düşmeye karşı iPhone'un ekranının çatlamasını engelleyecek.
 

 
Sistemin yapısı elektronik cihazın kütle merkezini dikkatli bir şekilde yönlendirip cihazı darbeye karşı koruyucu duruma getirecek. Koruyucu mekanizmanın ‘hava levhaları’, ‘dürtme mekanizması’ ve  ‘sıkma parçası’ içerdiği ve bu sayede telefon düşerken bunu tespit eden bir alıcı ardından tahmini çarpma noktasını belirleyeyip o hassas böyleye koruma uygulayacak bir sistemin geliştirildiği bildiriliyor. Patentte yer aldığı iddia edilen bilgiye göre, mekanizma ayrıca elektronik cihazın düşüş esnasındaki açısal hızını, bir motora bağlı ağırlık sayesinde yavaşlatacak.


Bu sistem her türlü cihaza uygulanacaği gibi esas olarak iPhone'da göreceğimiz bir gelişme olacağı ve Apple'ın bu çalışması başarıyla sonuçlanırsa benzersiz bir mühendislik çalışması olacağıda aşikar. Ama unutmamalıyız ki bu koruma sadece serbest düşüş için bir fayda sağlayabilecek, alıp atarsanız her şey gibi iPhone'da parçalanacaktır.


Kaynak : Gizmag


 
Osman Kemal Dağ Osman Kemal Dağ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.