elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Apple'ın eşya takipçi patenti

Sık sık eşyalarınızı kaybediyor musunuz ? Apple'ın bu patenti sizin için çok yararlı olacak bir patent geliştiriyor. Apple, sürekli kaybolan cüzdan,anahtar gibi eşyaların yerinin belirlenmesi için yeni bir patente imza attı. Apple'ın farklı ve ilgi uyandırıcı patentleri beraberinde farklı patentleri getiriyor, eşyalarınızı izlemenize olanak veren bir sistem için patent başvurusunda bulundu.A- A+
20.02.2013 tarihli yazı 8544 kez okunmuştur.
Sık sık eşyalarınızı kaybediyor musunuz ? Apple'ın bu patenti sizin için çok yararlı olacak bir patent geliştiriyor. Apple, sürekli kaybolan cüzdan,anahtar gibi eşyaların yerinin belirlenmesi için yeni bir patente imza attı. Teknoloji Devi Apple'ın "kişisel eşyalar ağı" ismini verdiği sistem ile kullanıcılar eşyalarını heran ekranlarından takip edebilecek.
Apple  "Patent; sağlık, spor, form, egzersiz, sevkiyat ve endüstriyel üretim gibi alanları kapsayacak. Hareket ve çevreye bağlı koşulları algılayarak, bu eylemleri rapor edecek." patentini bu şekilde tarif ediyor.
 


Hareket izleyen sensörlerin eşyaların üzerine entegre edilmesiyle işlev kazanacak patentin ne zaman son kullanıcıya ulaşacağı ise henüz bilinmiyor.

Apple, halihazırda iPhone ve iPad'lerin kaybolmasını engelleyen ve iCloud üzerinden servis edilen iPhone'umu bul uygulaması bulunuyor. Bu sayede telefonların çalınması durumunda harita üzerinden iPhone'un yeri tespit edilebiliyor ve içerisindeki veriler silinebiliyor.
Osman Kemal Dağ Osman Kemal Dağ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.