elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Apple Yazılım Müdürü Özür Dilemedi ve Kovuldu!

Apple Yazılım Müdürü Forstall, Apple Maps ve diğer uygulamalarda yaşanan sorunlar için özür dilemedi ve şirketten kovuldu!A- A+
30.10.2012 tarihli yazı 6585 kez okunmuştur.

Forstall,Uyumsuz ama Tecrübeli bir Mühendisti


15 yıldır Apple'da görev alan Scott Forstall, yakın zamanlarda hayatını kaybeden efsane CEO’su Steve Jobs'tan sonraki ikinci mühendisti.Wall Street Journal,her ne kadar Apple’ın önde gelen yüzlerinden biri olsa da, Forstall’ın şirket kültürüyle bağdaşmakta her zaman sorun yaşadığını belirtti.Apple’ın yönetim kadrosunda tansiyonun yüksek olduğunu vurgulayan Wall Street Journal,üst düzey yöneticilerin bir süreden beri Forstall hakkında şikayette bulunduğunu, mobil yazılım şefinin yeterince işbirliği göstermediğini belirttiklerini ifade etti.

Gazete, Forstall’ın şirketi terk edecek olmasının, Apple yönetiminde değişim yaşanan döneme denk geldiğine dikkat çekti.Apple yönetimini rahatsız eden bir diğer husus, Forstall’ın, Steve Jobs ile olan yakınlığından yararlanmaya çalışması olduğu ifade edildi.Forstall, kısa bir süre önce iOS işletim sisteminde çalışan yazılım geliştiricilere bir e-posta atarak, “ekibin mobil yazılım alanında büyük fikirler üzerinde yeterince çalışmadığını’ söylemişti. Forstall’ın ekibini gereken rekabet için yeterince çalışmamakla eleştirmesinin, bardağı taşıran son damla olduğu belirtildi.
 

 
Apple’ın yazılım müdürü ve iOS biriminin başkan yardımcısı Scott Forstall
 
Apple'ın Yönetim Değişikliği
Apple’ın iPad ve iPhone ürünleri için yıllardır geliştirilen yazılım ve uygulamalarda büyük çabası geçen Forstall, hayatta olduğu dönemde Steve Jobs’a en yakın isim olarak kabul ediliyordu. Jobs’ın ölümünün ardından şirkette ayrılıklara neden olmak ve egosunu öne çıkarmakla suçlanan Forstall, iOS 6’nın harita uygulaması başta olmak üzere uygulamalarda yaşanan sıkıntılar nedeniyle işinden oldu.Apple’ın en son işten çıkarmaları, mobil yazılım ve perakende alanında yapmak istediği değişim kapsamında gerçekleştirdiği düşünülüyor. New York Times, yönetimde yapılan değişikliklerle, şirketteki ayrı birimlerin birbirleriyle daha koordineli çalışmasının amaçlandığını ifade etti.
 
 


Apple, Forstall’ın 2013’te yerini Craig Federighi’ye bırakacağını açıkladı. Federighi, getireleceği pozisyonda iOS ve OS X birimlerinden sorumlu olacak.Kaynak : Wall Street Journal


Osman Kemal Dağ Osman Kemal Dağ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.