elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

%68 Su Tasarruflu Tuvalet

Ülkemizin büyük enerji sorunu göz önüne alındığında, enerji verimliliği hayatımızın her yerinde olmalı. Son araştırmalara göre, evlerdeki su kullanımının %30 'unu oluşturan ve büyük oranda maddi kayıp sağlayan sifonlar için geliştirilen tüketim azaltma yöntemini şöyle bir incelemeye ne dersiniz?A- A+
07.02.2013 tarihli yazı 9489 kez okunmuştur.

Su Tüketimini  %68 Azaltan Tuvalet


Yapılan araştırmalara göre tuvalet sifonu, bir evin toplam su kullanımının %30 ‘una denk gelmektedir. Bu da büyük oranda bir maddi kayıp oluşturduğundan, 33 yıllık tecrübesiyle boy gösteren Amerikalı Niagara adlı şirket tarafından, “ Stealth Ultra Yüksek Etkili Tuvalet “ adında bir ürün geliştirildi.


Resimde görmüş olduğunuz bu Stealth Ultra Yüksek Etkili Tuvalet ‘de kullanılan sifon ile, ortalama 2.5 galon su tüketen normal sifonlardan %68, “ Yüksek Etkili Tuvalet “ adıyla üretilen tuvaletlerin sifonlarından da %37 oranında tasarruf sağlanmaktadır.


Özelliklerini incelersek


►Yeni oluşturulan bir hidrolik dizayn ile sifonu her çalıştırmamızda sadece 0.8 galon su tüketiyor

►Tank dolduktan sonra, hava transfer sistemi ile çıkış borusundan yüksek bir basınç uyguluyor ve bu da 0.8 galonun temizlik için yeterli olmasını sağlıy

►Üreticisi tarafından dünyanın en sessiz tuvalleti olduğu idda ediliyor.

 
Ayrıca Amazon kullanıcıları yorumlarından yola çıkarak yaptığımız araştırmada, bu ürünün, saydığımız üç özelliğini de sağladığını açıkça söyleyebiliriz.

Son olarak ülkemizdeki su miktarı ve tüketimini de hesaba kattığımızda aslında ne kadar yararlı olduğunu da görebiliriz. Kaynak :
 
►metaefficient.com
►amazon.com
Emre Güneç Emre Güneç Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.