elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ ÇAĞRI YİĞİT

3D Yazıcı ile Jet Motoru Üretildi!

3D Yazıcı ile Jet Motoru Üretildi! Son dönemlerde popüler olan makineleşmiş üretim tekniklerini daha da pratik hale getiren 3D yazıcılar ile bu sefer jet motoru üretildi.Detaylar haberimizde.

devam >>
Sınırsız Elektrik Üretimi

Sınırsız Elektrik Üretimi İnsanlar yıllarca elektriği az maliyetlerle üretmek ve bunu süreklilik haline getirmek istemişlerdir.Bizde bu yazımızda elektrik üretiminin ve bilinirliğinin öneminden hareketle AC ve DC elektriğin sınırsız üretiminden sizlere bahsettik.Keyifli okumalar.

devam >>
Mikroişlemci Nedir ve Nasıl Çalışır ?

Mikroişlemci Nedir ve Nasıl Çalışır ? Bu makalemizde mikroişlemci ve mikrobilgisayarların ne demek olduğunu,mikroişlemcilerin temelini nelerin oluşturduğunu, CPU'yu,BUS bağlantı yollarını,hafızayı ve Register'ları sizler için inceledik.

devam >>
Fotokopi Makinesi Nasıl Çalışır?

Fotokopi Makinesi Nasıl Çalışır? Sürekli kullandığımız fotokopi makineleri nasıl oluyorda koyulan bir kağıdın aynısını hiç şaşırmadan kopyalabiliyor ? Siyah beyaz yazıları ve renkli yazıları nasıl anlıyor? Bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.

devam >>
Türkiye'nin Yumuşak Yol Verici Tabanlı Motor Sürücüsü |  CX-10

Türkiye'nin Yumuşak Yol Verici Tabanlı Motor Sürücüsü | CX-10 Yıldız üçgen panolarının karmaşıklığına son veren, kablo ve enerji tasarrufu sağlayan CX-10 yumuşak yol verici tabanlı motor sürücüsü Makea firması tarafından Türkiye'de üretildi. Gelin CX-10 'u hep birlikte inceleyelim.

devam >>
Zaman Etüdü İle İşçiyi Değil Zamanı Yönetin

Zaman Etüdü İle İşçiyi Değil Zamanı Yönetin Zaman yönetimlerinin endüstri alanında ön plana çıktığı artık başarılı bir gerçek.Bizde bu yazımızda ,Frederick Winslow Taylor'un zaman etüdünü örneklerle sizler için araştırdık ve açıkladık.

devam >>
Teknolojide Çıta Yükseldi | Zirvenin Adı 4K

Teknolojide Çıta Yükseldi | Zirvenin Adı 4K 1080p çözünürlüğü ikiye katlayacak 4K teknolojisi yavaş yavaş 4K monitörlerle birlikte hayatımıza girmeye başladı.Peki gelişen teknolojinin sınırlarını zorlayan bu 4K teknolojisi nedir? Bu teknolojinin ürünleri henüz satın alınmalı mı? Gelin hep birlikte ...

devam >>
KODAK 2015' te Android Telefon ve Tablet Dünyasına Girmeye Hazırlanıyor

KODAK 2015' te Android Telefon ve Tablet Dünyasına Girmeye Hazırlanıyor 3 sene önce iflasını açıklayan KODAK ,telefon üreticisi Bullitt Group ile anlaşmaları sonucu birlikte üretecekleri android telefonun üst düzey bir telefon olacağını ve CES2015'te ilk olarak sergileyeceklerini açıkladı.Detayları haberimizde.

devam >>
2014 'ün En İyi 10 Android Telefonu

2014 'ün En İyi 10 Android Telefonu SAMSUNG Galaxy Note 4'ün zirveye oturduğu 2014'ün en iyi 10 cihazını sizler için araştırdık. 2014'te gelişen teknolojinin sınırlarını zorlayan bu cep telefonlarını gelin hep birlikte inceleyelim.

devam >>
Uçma Hayalinizi 'Martin Jetpack' İle Gerçekleştirin

Uçma Hayalinizi 'Martin Jetpack' İle Gerçekleştirin Yanınızdan 75 km hızla geçen ya da yerden 900 metre yükseklerde kadar uçabilen Martin Jetpack'li insanlar görürseniz artık şaşırmayın.Martin Jetpack nedir? Nasıl çalışıyor? Ne zaman piyasaya sürülecek? Ayrıntılar yazımızda.

devam >>
Toplam 18 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2