elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Hareket ve Kontrol Günleri |
YTÜ MAKTEK

Türkiyenin En Aktif II. Bilim ve Teknoji Kulübü olan Makine Teknolojileri Kulübü (MakTek ); ulusal teknolojik kalkınma ve küresel rekabet edilebilirlik düzeyinin arttırılmasına katkı sağlamak , inovasyon ve Ar-Ge kültürüne sahip nesillere vizyon yaratmak amacıyla 6-7 Mart 2013 tarihlerinde Hareket ve Kontrol Günleri eğitim seminerlerini düzenlemektedir.A- A+
05.03.2013 tarihli yazı 4742 kez okunmuştur.
Üniversite sanayi işbirliğinin öncüsü olarak  Ar-Ge ve inovasyon sürecinde sürekliliği sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren MakTek; genç mühendis adaylarına farkındalık kazandırmak ve kişisel gelişim süreçlerine katkı sağlamak amaçlamaktadır. Hidropar Kocaeli firması ve MakTek işbirliğiyle düzenlediğimiz eğitimlerde; Hidrolik, Pnömatik, Elektrikli Tahrik ve Kontrol Sistemleri konuları işlenecektir. 

HKTM firması elektrikli tahrik ve kontrolü, hidrolik, doğrusal hareket ve montaj teknolojileri ve pnömatik konularında proje, satış ve satış sonrası etkin servis, devreye alma, anlaşmalı bakım ve eğitim hizmetleriyle ön plana çıkan Türkiye’deki nadir şirketlerden birisidir.
 
Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya devi Bosch Rexroth markasının ana bayisi olarak faaliyetlerine devam eden ve kurulduğu günden bu yana uzman mühendislik ekibine sahip, tecrübeleri, gerçekleştirdikleri kapsamlı hidrolik ve otomasyon projeleri ile alanlarında güçlü referanslara sahip olan bir firma konumundadır. 

Makine Teknolojileri Kulübü olarak faaliyetlerini yürüten topluluk, sadece otomotiv alanında değil, bilim ve teknolojinin her alanında faaliyet gösterirken, savunma sanayi, mekatronik, enerji verimliliği, nanoteknoloji gibi birçok bilim ve teknoloji alanında ulusal çapta akademik kongreler ve sempozyumlar düzenlemektedir. Topluluk, ulusal ve ulusarası platformlarda kazandığı başarılarla adından sıkça söz ettirmektedir. Uluslararası Iztech Roboleague 2012 robot yarışmasında sumo kategorisinde “Hürşit” isimli robotla arkadaşlarımız birincilik, alanında en saygın yarışmalardan biri olan Formula Student Yarışlarında altıncılık kazanmıştır. 
 
 

Çağdaş Ozan Pamuk Çağdaş Ozan Pamuk Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.