elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Finalistler Belli Oldu!

Herkesin merakla beklediği bu yıl dördüncüsü düzenlenen Yıldızlı Projeler Yarışmasının finalistleri belli oldu. 45 farklı üniversiteden 131 farklı projenin başvuruda bulunduğu yarışmada 10 proje finale katılmaya hak kazandı.A- A+
01.01.2012 tarihli yazı 3551 kez okunmuştur.


  Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü’nün “Fikrini Geleceğe Taşı!” sloganıyla bu sene dördüncüsünü düzenlediği Yıldızlı Projeler Yarışması finalistleri belli oldu.Yıldızlı Projeler Yarışması’na bu sene, tüm Türkiye çapında 45 farklı üniversiteden 131 proje başvurdu. Değerlendirme Kurulu’nun yaptığı değerlendirmeler sonucunda 10 proje finale çıkmaya hak kazandı.Finale çıkan proje ekipleri, Yıldız SEM tarafından 23 – 24 Mayıs tarihlerinde verilecek olan Proje Yönetimi Eğitimi’ne katıldıktan sonra Haziran ayının sonunda yapılacak olan finale hazırlanacak. Projeler, finalde düzenlenecek olan proje sergisinde sergilenecek, kazanan projelerin seçimini Bilim Kurulu ve Sanayi Kurulu birlikte yapacak. Üniversitelerin gözde akademisyenlerinden oluşan Bilim Kurulu ve başarılı sanayicilerden oluşan Sanayi Kurulu sayesinde üniversite - sanayi işbirliği için somut bir adım atılmış olacak.Final günü; sanayinin sorunlarını ve ihtiyaçlarını kavramış, üniversite olanaklarını etkin kullanmış, yenilikçiliği ve yaratıcılığı tüm proje süreci boyunca içselleştirmiş olan en başarılı üç proje ödüllendirilecektir. Birinciye; tüzel bir kişilik oluşturduğu takdirde 15.000 TL, tüzel bir kişilik oluşturmadığı takdirde ise 5.000 TL, ikinciye 3.000 TL, üçüncüye 2.000 TL para ödülünün yanı sıra; dereceye giren projelerden önceliği sıralama olmak şartı ile bir projeye 2 yıl YTÜ Teknopark'ta açık ofis imkanı sağlanacaktır.İşte heyecanla beklenen finalistler:

  • Atık Yağlardan Biyodizel Üretimi – Selçuk Üniversitesi

  • Çatıya Entegre Fotovoltaik Güneş Pili – İstanbul Teknik Üniversitesi

  • Gemilerde Kapalı Alanlarda İnsan Sağlığına Zararlı Gazları İzleme ve Tahliye Sistemi – Yıldız Teknik Üniversitesi

  • GEN-SAR: Elektromanyetik Radyasyonun DNA Üzerindeki Etkilerinin İncelenmesi – İstanbul Üniversitesi

  • İleri Teknoloji Elyaf Takviyeli Kompozitlerin Nano Faz Takviyesiyle Güçlendirilmesi – Sabancı Üniversitesi

  • Kamera Güdümlü Robot – Yıldız Teknik Üniversitesi

  • Kan Bağışı Merkezi Veritabanı ve Web Portalı – Hacettepe Üniversitesi

  • Kendini Onarabilme Yeteneğine Sahip Epoksi Reçine – Sabancı Üniversitesi

  • Temassız Kalp Ritmi ve Oksijen Doyumu Ölçer – Koç Üniversitesi

  • Türkçeses – Dokuz Eylül Üniversitesi

 Yarışmamız ile ilgili detaylı bilgiler ve son gelişmeler için elektrikport.com/proje adresini ve sosyal medyadaki sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.Bizi takip edin;facebook.com/yildizliprojeleryarismasitwitter.com/ytuieeeypyAktif etkinlik bulunmamaktadır.