elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Avrupa'nın İlk Mega Plant'ı Gebze' de Kuruluyor

Yıllık 500 bin ton kapasiteye sahip ve her biri ABD’de faaliyet gösteren 4 Mega Plant’ten ardından 5’inci Mega Plant özelliğine sahip olacak tesis, mega plantler arasında yılda 600 milyon ton üretim kapasitesiyle ambalajlı üretim yapanların en büyüğü olacak.A- A+
27.09.2012 tarihli yazı 8539 kez okunmuştur.
2011 yılı ihracatın yıldızları arasında 2. sırada yer aldıklarını ve ihracattaki potansiyellerini değerlendirmek için yeni yatırımlarına start verdiklerini aktaran Denizatı Petrokimya Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Akmil, “Her yıl kendisine smart hedefler oluşturan Denizatı Petrokimya yeni yaptığı smart tesisle amiral gemisini 2015 yılında yola çıkaracak” dedi.
 
Türkiye’nin en büyük bin ihracatçısı arasında olduklarını ve bu yıl yüzde 74,58’lik bir büyüme göstererek 294’üncü sırada yer aldıklarını aktaran Akmil, cirolarının yüzde 40’nı ihracattan elde ettiklerini belirtti. Sektörlerinde açık ara bir numara olduklarını ifade eden Akmil, toplam 140 milyon dolara mal olacak yeni yatırımlarıyla hem Türkiye madeni yağ ihtiyacının yüzde 50 fazlasını üreteceklerini hem de ihracat rakamlarını yüzde 50’lere çıkaracaklarını söyledi. Bu yıl itibariyle başta Türki cumhuriyetler, Balkanlar, Afrika, Fiji Adaları, Avusturalya ve Panama olmak üzere 66 farklı ülkeye yaptığı ihracat ile dünyadaki bütün kıtalara ulaşmış durumda olduklarını dile getiren Akmil, bu sayıyı 100’ün üzerine çıkararak ilk 5 yılda İSO ilk 500 listesinde ilk 100 arasında yer almak istediklerini belirtti. Akmil, Denizatı Petrokimya’nın İSO ilk 500’de 309’uncu, Denizyıldızı Petrokimya’nın ise 318’inci sırada yer aldığını ve Fortune Türkiye sıralamasında 301’inci sırada bulunduklarını kaydetti.
 
KAYNAK : Dünya Gazetesi

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.