elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Endüstri Bina Teknolojisinde Esnek Kullanım için Siemens’ten Ethernet Switch Ürün Grubu

Siemens, Scalance XB-100 ürün grubuyla, ağlarda elektrikli, optik hat ve yıldız topolojilerinin yapılandırmasına izin vermek için tasarlanmış yeni nesil bir kompakt yönetilmeyen endüstriyel ethernet switch’i piyasaya sürüyor. Detaylar yazımızın devamında...A- A+
28.11.2017 tarihli yazı 6876 kez okunmuştur.

Siemens'ten Ethernet Switch Ürün Grubu

Endüstri ve bina teknolojisinde esnek kullanım için Siemens’in sunmuş olduğu ethernet switch ürün grubu, aşağıdaki özelliklere sahiptir: 

 Elektrikli ve optik versiyonda endüstriyel ethernet switch’leri
Endüstri ve bina kullanımı için doğru (24v) ve alternatif (24V) akım
Yüksek sayıda devreyi bağlamak için 24’e kadar elektrikli port
 Profinet CC-A uygunluğu güvenilir veri iletimi sağlıyor.

Siemens, Scalance XB-100 ürün grubuyla, ağlarda elektrikli, optik hat ve yıldız topolojilerinin yapılandırmasına izin vermek için tasarlanmış yeni nesil bir kompakt yönetilmeyen endüstriyel ethernet switch’i piyasaya sürüyor. Bu switch yelpazesi, özellikle endüstri ve bina otomasyon uygulamalarında kullanım için uygun. Ürünün tasarımda çok sayıda port ve arayüz, bir hafif plastik muhafaza göze çarpıyor. Kompakt tasarımı, ürünü kontrol kabini montajı için ideal hale getiriyor. Switch’ler, potansiyel patlayıcı atmosferlerde (ATEX Bölge 2, IECEx) kullanım için de onaylı. Önceden yapılandırmaya sahip olmayan, yönetilmeyen switch Scalance XB-100 ürünleri, anında kullanım için uygun ve Profinet verilerinin güvenilir iletimini sağlamak için Profinet CC-A ile uyumlu.

Scalance XB-100 anahtarları, beş farklı varyantta, 24’e kadar RJ45 portuna ve multi mod operasyonda 5 kilometreye kadar mesafelerin köprülenmesine izin veren iki ST/BFOC veya iki SC portuna sahip. Switch’lerin tümü doğru akım (DC) 24 volt veya alternatif akım (AC) 24 volt bir yedek güç beslemesiyle donanımlı ve bir güç kaynağı arızası durumunda güvenilir operasyon sağlıyor.

AC 24 V (50/60 Hz) için destek, yeni switch ürün grubunun , kapalı ve açık döngü kontrolörleri ve ayrıca BACnet/IP protokolü kullanan optimizasyon cihazlar için uygun olması bina otomasyonu alanında büyük önem taşıyor.

Yönetilmeyen endüstriyel ethernet switch’lerinin tasarımı, sadece 35 mm DIN ray üzerinde monte edilmelerine izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda yönetilen Layer 2 Scalance XB-200 endüstriyel ethernet switch’leriyle ve TIA (Totally Integrated Automation) ortamıyla uyumluluğu da sağlıyor. Açık bir şekilde düzenlenmiş tanısal LED’ler, cihaz durumunun kesin belirlemesini ve hızlı, güvenilir tanısal analizi mümkün kılıyor.

 Tüm Scalance ürünlerinde olduğu gibi yeni Scalance XB-100 switch’leri de beş yıllık garantiye sahip.
 


► İlginizi Çekebilir:  Siemens SCADA Sistemleri

Siemens, Scalance XB-100 ürün grubuyla, ağlarda elektrikli, optik hat ve yıldız topolojilerinin yapılandırmasına izin vermek için tasarlanmış yeni nesil bir kompakt yönetilmeyen Endüstriyel Ethernet Switch’leri piyasaya sürüyor. Bu switch yelpazesi, özellikle endüstri ve bina otomasyon uygulamalarında kullanım için uygun.

Daha fazla bilgi: www.siemens.com/xb-100  adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Siemens’in SPS IPC Drives 2017 katılımıyla ilgili daha fazla bilgi: www.siemens.com/sps-ipc-drives ve www.siemens.com/press/sps2017 adresinden ulaşabilirsiniz. 
 Siemens Hakkında


Siemens AG (Berlin ve Münih), 165 yılı aşkın süredir mühendislikte mükemmellik, inovasyon, kalite ve güvenilirlik yönleriyle öne çıkan uluslararası bir teknoloji şirketidir. 200'den fazla ülkede faaliyet gösteren şirket elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalleşme alanlarına odaklanmaktadır. Enerji ve kaynak verimli teknolojilerde dünyanın en büyük üreticilerinden biri olan Siemens aynı zamanda, off-shore rüzgar türbini inşasında, enerji üretimi amaçlı kombine çevrim türbini tedarikinde ve enerji iletimi çözümlerinde lider konumda bulunmaktadır. Siemens ayrıca, altyapı çözümleri ile endüstri için otomasyon ve yazılım çözümlerinde de öncülük yapmaktadır. Şirket, bunun yanında önemli medikal görüntüleme sistemleri (bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans vb.) tedarikçilerindendir ve laboratuvar diagnostiği ile birlikte klinik IT alanlarında da lider konumdadır. 30 Eylül 2016'da sona eren 2016 mali yılında şirketin elde ettiği toplam gerçekleşen satış geliri 79,6 milyar euro, net kârı ise 5,6 milyar eurodur. Eylül 2016 sonu itibariyle Siemens'in dünya genelindeki toplam çalışan sayısı yaklaşık 351.000'dir.

Ayrıntılı bilgi için www.siemens.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Kaynak: 


 

Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar